Волейболният Левски приключи участието си в европейските клубни турнири

Волейболистите на Левски отпаднаха от турнира за Купа на претендентите след златен гейм. Момчетата на Андрей Жеков отстъпиха пред австрийския Амщетен  в реванш от 16-тинафиналната фаза  на надпреварата след 1:3 гейма и 14:16 точки в златния гейм.

Успешен троен български блок даде преднина от 5:3 за Левски в началото на двубоя. Австрийските волейболисти успяха да поведат с 8:6. Успешна двойна блокада на "сините" изравни резултата при 10:10. Светослав Гоцев отигра успешна така в центъра за 12:13. Блокада на Николай Захариев и Гордан Люцканов възстанови равенството при 13:13. Венислав Антов атакува в аут и Амщетен поведе с 18:14. Кристиан Титрийски замени Венислав Антон и веднага реализира атаката си 15:18. Страхотна блокада на Николай Захариев и 16:19. Отлична атака на Самуил Вълчинов от зона 4 - 17:19. Андрей Урнаут взе прекъсване за Амщетен. Австрийците поведоха с 21:17. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски София. Австрийските волейболисти спечелиха първата част с 25:19.

Ас на Якуб Чизовски даде преднина от 4:1 на Амщетен в началото на втория гейм. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски.  Възпитаниците на Андрей Урнаут поведоха с 8:6. Николай Захариев атакува успешно в центъра за 7:8. Единична блокада на Самуил Вълчинов и 8:8. Самуил Вълчинов игра технично с блокадата за 11:9. "Сините" поведоха убедително с 18:13. Мощна атака на Кристиян Титрийски 21:18. Ас на Владимир Станков и 22:18. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за 23:18. "Сините" спечелиха втората част с 25:19.

Волейболистите на Левски поведоха с 8:5 в началото на третата част. Атака на Лазар Бучков бе блокирана от австрийците, които успяха да изравнят при 13:13 след 3 поредни точки. Андрей Жеков взе прекъсване. Гордан Люцканов атакува мощно по диагонала от зона 4 - 14:13. Кристиян Титрийски атакува успешно от зона 2 за 16:16. Светослав Гоцев атакува успешно за 17:18. Кристиян Титрийски атакува технично - 18:19. Кристиян Титрийски с нова атака по диагонала от зона 2 - 20:21. "Сините" изравниха резултата при 22:22 след грешка в атака на австрийците. Андрей Урнаут взе прекъсване за Амщететн. Австрийските волейболисти стигнаха до геймбол при 24:23. Андрей Жеков взе прекъсване за "сините"., но след него австрийците спечелиха гейма с 25:23.

Волейболистите на Амщететн набързо дръпнаха с 5:1 в началото на 4-ата част. Андрей Жеков взе прекъсване. Възпитаниците на Андрей Урнаут дръпнаха с цели 8 точки при 10:2. Австрийците продължиха да играят силно, за разлика от българските волейболисти и поведоха с 12:3. Александър Веселинович и съотборниците му дръпнаха необезпокоявани със 17:8. Волейболистите на Левски намалиха при 14:18. Амщететн стигна до геймбол при 24:17. Кристиян Титрийски намали до 19:24. Амщететн спечели 4-ата част с 25:19, а с това и мача с 3:1 гейма.

"Златният гейм" започна с преднина от 2:1 за Левски София. Светослав Гоцев отигра в атака за 3:4. Страхотна двойна блокада на Венислав Антов и Светослав Гоцев - 4:5. Гордан Люцканов атакува в аут - 4:6. Венислав Антов изравни при 6:6. Волейболистите на Левски София поведоха със 7:6. Андрей Урнаут взе прекъсване за Амщетен. Левски поведе с 8:7 преди двата отбора да сменят игралните полета. Амщетен поведе с 10:9. Венислав Антов атакува в аут - 9:11. Александър Веселинович атакува успешно за 12:10. Венислав Антов атакува трудна топка от зона 2 за 12:13. Александър Веселинович атакува в аут - 13:13. Прекъсване поиска Андрей Урнаут. Амщететн поведе с 14:13 и стигна до мачбол. Гордан Люцканов атакува по блокадата за 14:14. Венислав Антов би начален удар в мрежата 14:15. Двойна австрийска блокада спря атака на Гордан Люцканов и така Амщетен спечели "Златния гейм" с 16:14. Така австрийците отстраниха Левски София и се класираха на 1/8-финал за "Чалъндж къп".

Реал Мадрид изпусна победата в продължението

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 на „Сивитас Метрополитано“ в градско дерби от осмия кръг на Ла Лига.  Гостите докосваха победата след гол на Едер Милитао (64’), но резервата на домакините Анхел Кореа (90+5’) донесе ремито в сблъсъка със своето късно попадение.  В последните секунди на двубоя се стигна до директен червен картон на..

публикувано на 30.09.24 в 06:05

Игор Йовичевич дебютира с победа начело на Лудогорец

Шампионът на България за последните 13 сезона Лудогорец постигна рутинна победа с 2:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 10-ия кръг на Първа лига.  Визитата на "орлите" бе съвсем символична, тъй като мачът се игра на техния стадион "Хювефарма Арена" в Разград. На стадион "Христо Ботев" във Враца в момента се извършва подобряване на тревното..

публикувано на 29.09.24 в 23:12

Четири медала за България от Балканиадата по художествена гимнастика в Будва

Четири отличия спечелиха българските състезателки от Балканското първенство по художествена гимнастика в Будва (Черна гора). България беше представена от националките Антоанета Цанкова при девойките и Ивайла Горанова при жените. Възпитаничката на Николай Боев Антоанета Цанкова завоюва две сребърни отличия - на финалите на бухалки и на лента, а на обръч..

публикувано на 29.09.24 в 23:07
Нургюл Салимова

България отново ще има представители на световната купа по шахмат

България отново ще има представители на световната купа по шахмат.  Надпреварата ще  се проведе през 2025 година,  а с блестящото си представяне в турнира през 2023-та Нургюл Салимова заслужи отново място в Турнира на претендентките. България завърши на 10-о място при жените на Олимпиадата, а при мъжете бяхме 27-ми. Държавите трябва да..

публикувано на 29.09.24 в 21:01
Попадението на Кристиан Макун донесе победата на Левски над Арда

Дебютният гол на венецуелския защитник Кристиан Макун донесе победата на Левски с 2:1 при домакинството на Арда в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Успехът остави столичани на първото място в класирането с 25 точки, с три повече от втория Лудогорец, който има два мача по-малко. Другият гол за победата бе дело на тарана Александър Колев от дузпа, а за..

публикувано на 29.09.24 в 20:54
Алекс Тоткова

Златен и сребърен медал за България на ЕП по спортно катерене

Златен и сребърен медал спечелиха българските състезатели на европейското първенство по спортно катерене за юноши и девойки, което се проведе във френския град Троа. Участниците, разделени в трите възрастови категории на катеренето U16 (Youth B), U18 (Youth A), U20 (Juniors), се състезаваха за призовите места  в дисциплините трудност, боулдър и..

публикувано на 29.09.24 в 20:12

Кикбоксьорите Борислав Радулов и Калоян Трайков със световни купи от Узбекистан

Световният шампион Борислав Радулов триумфира с титлите в двете категории, на които участва в стила пойнт файтинг при мъже до 57кг и до 63кг. на Световната купа в Узбекистан. Фурор предизвика 18-годишният Калоян Трайков, който спечели три Световни купи, от които две бяха при юноши старша възраст в категории до 74кг и до 79кг. Трайков участва и при..

публикувано на 29.09.24 в 20:08