България отправя поглед към медалите на Европейското първенство за мъже под 18 години, което ще се проведе в Грузия. Играчите ни, водени от Виктор Караьозов, спечелиха европейската квалификация в зала „Левски София“, като постигнаха победи над Румъния, Турция и Гърция и допуснаха само едно поражение с 2:3 от Сърбия. С това те взеха от светкавично единствения билет за Евроволей 2022 и вече мечтаят за успешно представяне на европейска сцена. През миналата година отборът завърши на пето място на Европейското, като нещастна поредица от контузии повлия негативно за по-предно класиране. Успехът преди дни на квалификацията в София е огромна мотивация за всички за усилена работа, надграждане и завършек на стълбицата на призьорите в еврошампионата.
Любо Ганев разкри и предстоящи добри новини за привличането на нов партньор:
„Основно благодарение на доброто представяне на подрастващите БФВ е пред подписване на нов партньорски договор, насочен към тях. Да може и младите ни състезатели да имат подкрепа, а техните брандове да бъдат позиционирани на гърдите им. Надявам се още от следващите официални мачове да имаме партньор, който да ни подпомогне като федерация за подрастващите, да изпълним всички изисквания на треньорските щабове и да бъде обезпечена подготовката.“
Старши-треньорът Виктор Карагьозов заяви, че в този отбор има талантливи момчета, като се надява с правилна работа и методика да се развият и да бъдат сред бъдещите попълнения на мъжкия национален отбор.
Виктор Карагьозов допълни също, че вече се обсъжда подготовката на неговия тим за Европейското:
„В процес на организация и обсъждаме варианти. Идеята е около 40 дни преди Европейско момчетата да бъдат събрани. Подготовката ще бъде или в София или в Самоков. Коментираме и контролни срещи, които са важни.“
Капитанът на тима под 18 години Виктор Томов заяви, че целта е надграждане:
„Благодаря на федерацията и на треньорския щаб - добави разпределителят Симеон Николов. - В тази квалификация срещу Сърбия ни беше най-трудно, но това ни помогна да покажем още по-добри игри . Мотивира ни да си вземем победата срещу Гърция в последния ден и да се класираме на Евроволей 2020. От тук нататък трябва само да надграждаме.“
Треньорът по спортна гимнастика Филип Янев беше избран за треньор №1 в анкетата на спортните редакции, организирана от Пресклуб „България“ за месец май. Янев спечели допитването, след като неговата състезателка Валентина Георгиева завоюва сребърен медал във финала на прескок на Европейското първенство в Лайпциг (Германия). За първи път в..
Раян Аит-Нури се присъедини към футболния Манчестър Сити с договор за пет години, след като завърши трансфера си на стойност около 45 милиона евро от Уулвърхемптън, съобщава агенция Ройтерс. 24-годишният алжирски защитник имаше само още една година по контракт с "вълците". Аит-Нури се присъедини към Уулвс през 2020 под наем от Анже, а на..
Футболистите на Белгия постигнаха драматична победа над състава на Уелс с 4:3 в среща от 10-а група на световните квалификации в зона "Европа". Домакините си осигуриха комфортен аванс от 3:0, след което позволиха на гостите на изравнят - 3:3. Победното попадение за "Червените дяволи" бе дело на Кевин де Бройне, точно преди да бъде заменен. Белгийците..
Александър Трайковски се разписа след половин час игра и Република Северна Македония надви с 1:0 Казахстан като гост, за да оглави класирането в Група J на световните квалификации по футбол. Македонците са с осем точки и една повече от Уелс, който гостува на Белгия тази вечер. Гостите започнаха добре в Казахстан и пропуснаха няколко положения, но..
Селекционерът на националния отбор на България Илиан Илиев направи изказване преди мача с Гърция, който е вторият пореден с приятелски характер. Илиев призна класата на съперника, но вярва, че селекцията ни ще подходи отговорно към дуела в Крит. Треньорът ни подчерта, че никой не му е поставял никакви ултиматуми в последните дни каквито информации се..
Международният олимпийски комитет (МОК) ще работи и контактува занапред единствено с новото ръководство на Българския олимпийски комитет (БОК), избрано на Общото събрание на 19-ти март. Това коментира пред медиите днес Весела Лечева, която миналата седмица бе в Лозана. „По време на посещението ми в Лозана имах работни срещи на най-високо ниво с МОК и..
ПФК Левски се раздели с Асен Чандъров. Договорът между клуба и футболиста бе прекратен по взаимно съгласие, съобщиха от лагера на "сините". През сезон 2024/2025 полузащитникът игра под наем в Септември. Асен Чандъров се присъедини към Левски в началото на 2023 година, като записа 52 мача и 2 гола със синята фланелка. "Ръководството,..
"Полезно е и ни харесва. Намерихме нещо, което би ни било приятно да произвеждаме. Знаем, че го правим хубаво и качествено. Нямаме никакви притеснения..
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Днешният църковен празник Свети Дух е обявен и за Ден на Ямбол. За учениците празничният ден е неучебен, а за всички жители и гости на града е..