БНБ пуска в обращение медна монета, посветена на актрисата Стоянка Мутафова.
Възпоменателната монета на тема „100 години от рождението на Стоянка Мутафова“ е от серията „Български творци“. Цената ѝ е 30 лева, номиналът 2 лева.
Това е втората възпоменателна монета, която БНБ пуска в обращение от началото на годината. Първата бе посветена на Гоце Делчев и пред касите на централната банка имаше опашки от желаещи да я притежават. Днес също се образува опашка пред сградата на БНБ.
На сайта на БНБ може да бъде намерена подробна информация откъде може да бъде закупена монетата.
По закон до 26 януари има ограничение за закупуване на максимум две монети.
Призив да има регистър на фирмите за киберсигурност и киберексперти отправиха ВУЗ-овете, в които има обучение по тази специалност. Причината е, че секторът се е наводнил с кибершарлатани, каза проф. Георги Манолов, ректор на Висшето училище по сигурност и икономика в Пловдив. Италиански депутати са поискали официално правителството..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви 25-процентно мито за Индия от 1 август. Републиканецът упрекна Делхи за покупките на руски енергийни ресурси и оръжия по време на войната в Украйна. Критикувайки Индия за нейните "търговски бариери", Тръмп написа в Truth Social, че страната "винаги е купувала огромната част от военното си оборудване от..
Депутатите от Комисията по здравеопазване в парламента гласуваха единодушно да има общ законопроект за промяна в Закона за лечебните заведения, който се отнася до минималните заплати на медиците, като той ще бъде гласуван през септември. Здравната комисия в НС разглежда предложенията за минималните заплати на медиците На предишно заседание на..
Системата за възпитателно въздействие над деца е неработеща, остаряла и вредна, пишат в позиция от Българския хелзинкски комитет след оповестяването на обвинения във физическо и сексуално насилие спрямо деца в интернат в силистренското село Варненци. Омбудсманът алармира пет институции за насилие над деца в интернат Обвиненията са били..
Прокурорът по делото за шофиране след употреба на алкохол срещу актьора Димо Алексиев поиска той да влезе в затвора за 2 години. Соня Петковска иска наказанието да включва още глоба от 1200 лева, отделно от заплащането на равностойността на автомобила от 7500 лева, а също и взимане на шофьорската книжка за 3 години. Димо Алексиев отива..
Близо 37 милиона лева отпусна правителството на детски градини и училища за работа с деца и ученици от уязвими групи, застрашени от отпадане от образователната система. Ще има възможност за назначаване на образователни медиатори, социални работници и помощници на учителя в институциите. С част от средствата ще могат да се изплатят допълнителни..
Парламентарната комисия по конституционни и правни въпроси отхвърли предложението на Хамид Хамид от "ДПС-Ново" начало като първа точка в дневния ред на днешното ѝ заседание да се включи обсъждане на законопроекта за закриване на Комисията за противодействие на корупцията. ДБ искат реорганизация на КПК, Пеевски - закриването ѝ..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..
В Русе е в сила забрана да се консумира алкохол извън заведенията. Решението е на Общинския съвет. Глобите ще бъдат налагани от полицията и са по..
"Помилването на Десислава Иванчева е прекрасна новина ". Това каза пред БНР Биляна Петрова , бившата заместник-кметица на софийския квартал "Младост":..