Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дарителска кампания за детето, спасено след масивен инсулт преди месец

Снимка: Pixabay

Средното училище „Христо Смирненски“ в село Оброчище, община Балчик, организира дарителска кампания за подпомагане на 12-годишното момченце, чийто живот спасиха преди месец лекарите от Многопрофилната болница в Добрич.

Детето постъпва в тежко състояние, след което се установява, че то е претърпяло масивен инсулт. В момента семейството му се нуждае от финансови средства за неговата рехабилитация. 

В края на миналата година екипът на отделението по педиатрия в Многопрофилната болница в Добрич успя да спаси живота на Христо, постъпил с гърчове и масивен инсулт, а по-късно и изпаднал в кома.

След седмици лечение детето започна да връща говора си, да се храни самостоятелно, както и да се опитва да раздвижва ръцете и краката си.

Семейството има нужда от подкрепа за рехабилитацията и възстановяването на Христо и затова медиаторът Иглика Николов от Средното училище „Христо Смирненски“ в Оброчище, където учи и сестричката му, е инициирала дарителската кампания.

Кутията за дарения е поставена в сградата на училището. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Най-малко 9 са жертвите във Ванкувър, където кола се вряза в уличен фестивал

Най-малко девет души са убити, след като кола се вряза в тълпа на уличен фестивал в канадския град Ванкувър. Това е последната информация от полицията в града, цитирана от Би Би Си. Арестуван за нападението е 30-годишен жител на града, като според властите не става дума за терористичен акт. Задържаният е познат на полицията, но оттам не..

публикувано на 27.04.25 в 13:52
В манастир

Опит за кражба от Батановския манастир "Възнесение Господне"

Направен е опит за кражба от манастира "Възнесение Господне" край Батановци, съобщи кметът Радослав Петров. Крадците са разбили входната врата и касата за дарения, но в нея не е имало пари. Не е установена липса и на други вещи.  За взлома кметът разбрал от жена, живееща в района. Тя го уведомила веднага след като забелязала, че вратата на храма е..

публикувано на 27.04.25 в 13:35
Тодор Тагарев

Тодор Тагарев: Към момента Путин няма интерес да спре военните действия

Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.

публикувано на 27.04.25 в 13:29

Икономическият и социален съвет подкрепя инициативите на ЕК срещу продажба на земеделска продукция под себестойност

Икономическият и социален съвет в България подкрепя инициативите на Европейската комисия, които да предотвратят продажбата на земеделска продукция под себестойност, както и тези за защита срещу нелоялни търговски практики. В свое становище за бъдещето на селскостопанската политика след 2027 година, от Съвета посочват, че "Гарантирането на..

публикувано на 27.04.25 в 13:22
Румен Овчаров

Румен Овчаров: Не мисля, че новата формация на Корнелия Нинова има бъдеще

Не мисля, че новата формация на Корнелия Нинова има бъдеще. Това заяви пред БНР Румен Овчаров, бивш министър на енергетиката и бивш висш функционер в БСП.  Бившият лидер на Столетницата Корнелия Нинова учредява днес новия си политически проект - партия "Непокорна България". Като основен мотив Нинова сочи необходимостта да се създаде алтернатива..

публикувано на 27.04.25 в 13:20

Сериозен ръст на турските инвестиции в Гърция, най-много - в жилищни имоти

Рязко се увеличават турските инвестиции в Гърция, независимо от напрегнатите отношения между двете страни. Основните инвестиции на турските граждани са в областта на жилищни имоти. Срещу суми от 200 хиляди до 800 хиляди евро турците получават и "златна виза", което им позволява да живеят в Гърция и да пътуват до европейските страни. Интересът към..

публикувано на 27.04.25 в 13:10

Ларнака - най-предпочитана дестинация в ЕС за над 65-годишните

Кипърският крайбрежен град Ларнака е най-предпочитаната туристическа дестинация в Европейския съюз от поколението на бейби бумъри, т.е. хората на възраст над 65 години, показа проучване на една от водещите в света туроператорски компании. Според експертите демографската промяна в Европа създава нови тенденции в развитието на туризма в нея...

публикувано на 27.04.25 в 13:03