12
5875 са новите случаи на коронавирус у нас, сочат актуализираните данни на Единния информационен портал. Това са 25 процента от направените 23 429 теста.
Активните случаи в страната нарастват до 238 955.
33 са починалите за последните 24 часа, като нито един от тях не е бил със завършен ваксинационен курс.
Новите пациенти в болница са 336, като над 81 процента от тях не са ваксинирани. Хоспитализирани са общо 5684. Хората, постъпили за лечение в интензивно отделение през последните 24 часа, са 19, с което техният брой достига 513.
През последното денонощие са поставени 3468 дози ваксини.
Общият брой на лицата със завършен ваксинационен курс е 1 992 848. Хората с поставена бустерна доза са 605 792.

Графики на ситуацията с Covid-19 в България




Брой случаи на Covid-19 по области за последните 7 дни на 100 000 население


Брой починали от Covid-19 по области за последните 7 дни на 100 000 население


Карта на заетостта на интензивните легла към 30.01.2022 г.



Опасно усложнение, в следствие на прекаран коронавирус, са констатирали лекари от Клиниката по хирургия и Отделението по обща и клинична патология в УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“. Това е едновременна тромбоза (запушване), както на венозните, така и на..
97 пациенти са настанени към момента в COVID отделенията на шуменската болница. 84 от тях са с доказана положителна проба за инфекцията, резултатите на останалите се очакват, каза за Радио Шумен д-р Йорданка Маринова от лечебното заведение. В..
Леко протичат случаите на коронавирус при най-малките пациенти, засегнати от варианта Омикрон. Рядко се налага болнично ленение, обясни педиатърът д-р Малина Павлова, която е и началник на детското отделение в Козлодуй. "Имаме доста пациенти на..
Новите случаи на коронавирус у нас през последното денонощие са 9871, при направени близо 42 000 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. Процентът на положителните проби намалява в сравнение с предходното денонощие..
Въвеждането на мярката за СУПТО ще бъде от април 2026 година, уточняват от Министерството на финансите в съобщение, с което искат да опровергаят "манипулативни" според тях твърдения. "С промяна в Закона за ДДС, заложена в проекта на Закон за..
Забелязваме на мачовете на националния отбор по футбол каква е запълваемостта на трибуните. Това е оценката на феновете. От всички квалификации няма по празен стадион от българския. В същото време всички тези хора в БФС са много тънкообидни на..
43-годишен мъж от Две могили, Русенска област, е задържан за блудство с 82-годишна жена. Извършителят е многократно осъждан и изтърпял ефективни наказания. Сигналът за случилото в Две могили е подаден през нощта. По първоначална информация става дума..
52% увеличение на заплатите в Антикорупционната комисия и Комисията за незаконно придобитото имущество гласува ресорната парламентарна комисия в Закона за държавния бюджет, който беше приет на първо четене. Въпреки острите критики на опозицията..
При работа в почивни и неприсъствени дни с увеличение от 75% се заплаща единствено извънредният труд. Това коментира за Българското национално радио експертът в Главната инспекция по труда Ваня Джупанова във връзка с решението на правителството..
За втората изложба от серията "Спирка София", посветена на опознаването на района на Стара София, район “Възраждане” и Женския пазар през архивни фотографски материали и изследване на съвременни автори, е поканен журналистът и фотограф Константин..
Няма риск от преливане на реките в София, уверяват от пресцентъра на Столичната община. Все още не е приключил ремонтът на коритото на река Владайска в района на Женския пазар. Заради покачване на нивата ѝ след дъжда временно са спрени ремонтите по речния..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..