Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гръцките власти местят изгорелия ферибот на друго пристанище

Снимка: ЕПА/БГНЕС

От съображение за сигурност гръцките власти изтеглят изгорелия ферибот от остров Корфу на друго пристанище. Роднините на изчезналите искат да се продължи издирването на близките им.

Спасителните екипи и пожарникарите, които работят по издирването на изчезналите пътници, се обърнаха към министерството на флота с искане фериботът да бъде преместен на пристанище, където да се избегне опасност от наклоняване на корпуса и потъване на плавателния съд.

При тази позиция на кораба повече не можем да работим по издирването, съобщават спасителите. Издирват се 10 души, сред които и 7 българи, на горящия вече 5-и ден ферибот в Йонийско море.

Министерството на търговския флот реши да изтегли кораба до пристанище Платигиалу Астакос, което се намира на около 90 морски мили от остров Корфу. По време на трансфера за около 30 часа се прекратява издирването на изчезналите.

Роднините на издирваните шофьори реагираха с призив към правителството да се продължи издирването на близките им и да не се губи ценно време.

Спасителите потвърждават, че е невъзможно да продължат работа, ако корабът не бъде преместен.

 Днес наклонът на плавателния съд не е позволил да се влезе в третия гараж с тирове.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министър-председателят на Северен Рейн-Вестфалия Хендрик Вюст.

Избори за местна власт в германската провинция Северен Рейн-Вестфалия

В най-богатата и многолюдна провинция на Германия - Северен Рейн-Вестфалия, се провеждат избори за местна власт. Призвани да гласуват за свои кметове и общински съвети са повече от 13 и половина милиона избиратели от Леверкузен, Гелзенкирхен, Бон, Аахен и редица други градове. Според местните медии днешният вот е първи тест за управляващата на..

публикувано на 14.09.25 в 19:14

Медицински хеликоптер транспортира от Ямбол до София мъж, пострадал тежко при битов инцидент

63-годишен пациент от Ямбол е транспортиран с медицински хеликоптер до столичната  болница "Софиямед". Това е първият случай на използване на въздушна линейка в Ямболска област. Медицинският хеликоптер е кацнал в 13:30 часа на градския стадион след координация между Министерството на здравеопазването и Центъра за спешна медицинска помощ в Ямбол...

публикувано на 14.09.25 в 19:07

Плевенчани отново на протест: Не искаме лукс, искаме течаща вода

В Плевен тази вечер отново се провежда  протест срещу безводието, който започна с автошествие и блокиране на три републикански пътя и центъра на града. Протестиращите без автомобили се събраха пред Драматично-кукления театър "Иван Радоев" и тръгнаха на шествие до Общината.  Протестно автошествие в Плевен срещу безводието затвори републикански пътища..

публикувано на 14.09.25 в 18:42

Протестиращите от столичния кв. "Горубляне" освободиха движението по бул. "Цариградско шосе"

Протестиращите от столичния квартал "Горубляне" освободиха движението по бул. "Цариградско шосе".  Жителите протестираха с искане за оставка на заместник-кмета по направление​​​​ "Обществено строителство" Никола Лютов. Жители на столичния кв. "Горубляне" на протест, искат оставката зам.-кмет Причината за исканата оставка е несправяне със..

публикувано на 14.09.25 в 18:34
Снимката е илюстративна, архив.

Двама румънци загинаха при катастрофа в Прохода на Републиката, пътят остава затворен

Двама румънски граждани са загинали при катастрофа в Прохода на Републиката". Инцидентът е станал около 16:00 часа в северната страна между великотърновските села Въглевци и Вонеща вода. Пътят ще  остане затворен за неопределено време.  Тежката катастрофа е станала между три леки автомобила с румънска регистрация и тир. На този етап няма..

публикувано на 14.09.25 в 18:25

Ясен е графикът на изпитите за правоспособност на радиолюбителите

Определен е графикът за предстоящите изпити за придобиване на радиолюбителска правоспособност. Очаква се броят на новите радиолюбители тази година да достигне между 500 и 600 души.  Председателят на Българската федерация на радиолюбителите Виктор Ценков коментира, че е въведена и процедура за пререгистрация на неактивни инициали. Всеки има три години за..

публикувано на 14.09.25 в 17:52

Катастрофа с 4 коли на изхода на Варна, петима са пострадали

Петима души са настанени в болница във Варна с различни травми след катастрофа. Няма опасност за живота им, съобщиха от КАТ. На изхода на града са се ударили четири автомобила, единият от които е бил спортен. Движението не еотклонено,на място е екип на Пътна полиция.

публикувано на 14.09.25 в 17:48