Увеличение на заплатите на работещите в бюджетната сфера може да има едва през юли, след актуализацията на държавния бюджет и в зависимост от инфлацията.
Обмислят се и други мерки за бизнеса работещите в реалния сектор.
Това съобщи в Ловеч председателят на парламентарната комисия по труда, социалната и демографската политика Искрен Арабаджиев.
Арабаджиев уточни, че в момента управляващите анализират какво предприемат западните държави по отношение на инфлацията и всичко зависи от цените на енергийните продукти:
„Ако енергийните продукти намалеят като цени, ние ще наблюдаваме и дефлация реално в следващите месеци. Чакаме да видим март и април накъде ще тръгнат енергийните продукти.“
Арабаджиев допълни, че за евентуално увеличение на заплатите в държавния сектор може да се мисли една при актуализацията на бюджета:
„Може да се увеличат евентуално бюджетите и да се предвиди някакво увеличение на заплатите в държавния сектор към средата на годината при актуализацията.“
Другата мярка която се обмисля заради инфлацията е:
„Плащане на данъци и осигуровки при размера на заплатата, който е бил към декември, при увеличена заплата тази година да несе дължат осигуровки.Това е единият вариант, с който да облекчим малко бизнеса и работещите. Тази мярка ще касае и държавния сектор".
Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу сградата на Европейската комисия в София по време на протеста на "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" На свобода излиза само непълнолетният 17-годишен младеж, който ще е под надзора на..
Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който наскоро нарече Зеленски "диктатор", покани украинския лидер във Вашингтон "през тази или следващата..
Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската комисия, където в събота се стигна до сблъсъци с полицията по време на протест, организиран от партия..
Състоянието на папа Франциск е показало "леко подобрение“, съобщиха от Ватикана. Главата на Римокатолическата църква прекара 11-ия си ден в болница с двустранна пневмония, предаде АФП. "Критичното клинично състояние на Светия отец показва леко подобрение. Дори днес не е имало епизоди на астматични дихателни пристъпи; някои лабораторни тестове..
Общото събрание на ООН прие втора за деня резолюция по повод 3-годишнината от началото на руското пълномащабно нахлуване в Украйна. Проектът беше на Съединените щати, но в текста бяха внесени толкова поправки, че в крайна сметка американският представител гласува "въздържал се". Серията от допълнения съдържанието на резолюцията беше направена по..
Френският президент Еманюел Макрон се срещна с Доналд Тръмп в Белия дом в опит да укрепи подкрепата за Украйна срещу "агресора“ Русия. Макрон пристигна в Белия дом Срещата дойде в момент, когато отношенията на американския президент с Москва във връзка с войната заплашиха да разклатят трансатлантическия съюз. На третата годишнина от..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.