България вече има първата стартираща компания, оценена от инвеститорите на повече от 1 милиард долара. Тази вечер нейните основатели бяха наградени с кристален плакет в конкурса на Българската агенция за инвестиции - „Инвеститор на годината“.
Голямата награда получи фармацевтична компания от Дупница, а община Благоевград беше отличена за своите инвестиционни проекти
Със своите награди Агенцията за инвестиции ежегодно насърчава най-значимите инвестиционни проекти в българската икономика. Тазгодишното издание е натоварено с големи очаквания заради забавените темпове на икономически растеж през после две години, посочи изпълнителният директор на Агенцията Стамен Янев:
„Благодаря на всеки за това, че ни се довери и че прави инвестиция. Ние ще отговорим със съответното доверие и подкрепа. Това е България – да инвестираш, да се развиваш, да растеш!“.
Министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер съобщи за първата българска стартираща компания, оценена на повече от 1 милиард долара, която се развива от три години в сферата на високотехнологичните финансии и допълни
„Промяната дойде и в последните 100 дни това започва да се усеща дори в българската икономика. Нашето правителство си е поставило една изключително важна цел – да покаже, че България е място, където нови идеи могат да се случват, да растат и да създават стойност за цялото общество и за целия свят“.
Община Благоевград беше отличена за развитието на проекти за високотехнологична зона, индустриален и логистичен парк и проект за използване на минералните води
Източник на БНР потвърди за полицейска акция в София, при която е открит нелегален дом за настаняване на възрастни хора. В момента униформените и социалните служби извеждат 8-те обитатели на дома, който е работил без лиценз. Действията са предприети след сигнал, постъпил в полицията, започнало е разследване. Очаква се властите да оповестят..
Частично е овладян огънят на остров Хиос. Огромни са материалните щети. Туристическият сектор отчита загуби от пожара. Ситуацията на остров Хиос е променена. Няма единен огнен фронт, но от вятъра непрекъснато се активират нови огнища, съобщават пожарникарите. Кметът на острова Янис Малафис съобщи, че продължават полицейските патрули и..
Комисията за енергийно и водно регулиране предлага цена на природния газ през юли от 64,55 лв. за мегаватчас. Разчетите се основават на анализа на количествата и цените на отделните доставчици, в заявлението на "Булгаргаз" до регулатора. КЕВР ще утвърди цената на 30 юни след окончателната преценка на актуалната ситуация на пазара.
Столичният общински съвет (СОС) прие бюджета на Столичната община за 2025 г., както и икономическата рамка на градския транспорт. Бюджетът беше приет с 41 гласа "за", четирима гласуваха "против", а 10 се въздържаха. СОС гласува за втори път бюджета на София. Ще получи ли подкрепа? БСП и ГЕРБ: Има воля да бъде приет бюджетът на София..
През 2024 година антикорупционните институции са следвали ключови събития от обществения живот. Това показва Годишният мониторингов доклад на Антикорупционния фонд. "Зависимостта на прокуратурата от политическата конюнктура и използването ѝ като средство за политически и медийни атаки води до ниска ефективност", е един от изводите на..
С Иван Христанов и много други от около година сформираме нов политически проект, с хора които останаха верни на каузата си и не се предадоха, каза бившият член на ПП Константин Бачийски, чиято партия Средноевропейска класа и други, бяха мандатоносители на ПП, в интервю пред БНР. "Аз не продължих в ПП заради сглобката, направиха..
Кметовете на районите "Люлин" и "Младост" Георги Тодоров и Ивайло Кукурин заявиха днес в кулоарите на Столичния общински съвет, че се отказали да бъдат част от схеми и задкулисието, затова са напуснали и партията "Продължаваме промяната". Общинските съветници Драгомир Иванов и Димитър Шалъфов отново заявиха, че са предпочели да не мълчат за..
На 13 април 2025 г. баба Калинче от от пазарджишкото село Варвара навърши 100... И влезе във второто си столетие. Калинка Александрова Янчева е..
"В записа, заради който Кирил Петков обяви, че се оттегля от партийния и депутатския си пост, има въпроси, които насочват към ръководството на..
Д-р Михаил Василев от зоопарка във Варна и други двама негови колеги са били извикани да помогнат в издирването на черния леопард в района на..