В Гърция започнаха масови проверки по магазините за качеството и цените на стоките за Великден. Изтеглени бяха и некачествени шоколадови яйца.
Стоки по магазините има, но са скъпи, сочат данните на проучване сред потребителите в южната ни съседка.
Магазините в Гърция са подложени на изненадващи и масови проверки от финансови и здравни експерти. Проверяват качеството на стоките, както и цените. За ден глобиха две вериги за хранителни стоки със 120 хиляди евро за неоправдано високи цени на стоките.
Тази година за Великден магазините продават шоколадови яйца само от гръцки производители. Поради некачествено съдържание на шоколада във великденските яйца днес от магазините бяха изтеглени всички стоки на най-продаваната в Гърция чуждестранна фирма.
Гърците промениха стила на купуване, посочва изследване на Съюза на потребителите. Търсят се предимно евтини стоки като качествените, които са с по-високи цени, се продават по-трудно.
Търговците преминаха към удължено работно време на магазините за празниците, но не са оптимисти поради силно ограничени средства на клиентите. Много от тях се принудиха да преминат към сезонни намаления, за да си увеличат оборота.
Всички стоки са засегнати от покачване на цените, но няма липса на суровини и стоки по веригата, уверяват от Министерството на развитието.

От "Продължаваме промяната" призоваха за протест и блокада на сградата на Народното събрание, за да се осуети приемането на бюджета за следващата година. Те получиха подкрепата на "Възраждане" и критики от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. "Вчера видяхме "триъгълника на властта", пълен с хора, които са абсолютно недоволни от политиката на това..
Николай Попов - бащата на 12-годишната Сияна, която загуби живота си при пътен инцидент, връчи на председателя на Върховния касационен съд Галина Захарова искане от над 22 хиляди души срещу корупцията в съдебната система и за оставка на самата Захарова. Това стана на конференция по повод 145-годишнина от създаването на Върховния касационен съд. Тема..
От "Възраждане“ са събрали необходимия брой подписи и ще внесат жалба в КС срещу промените в закона, които разширяват правомощията на особения управител на рафинерията "Лукойл“. Това съобщи лидерът на партията Костадин Костадинов: "Ние считаме, че това е нарушение на Конституцията. Едно от основните права, които Конституцията дава на всеки един..
Въвеждането на СУПТО - софтуера за управление на приходите в търговските обекти доведе до сблъсък между депутати от "Демократична България", "Възраждане" и министъра на финансите Теменужка Петкова. Божидар Божанов от ДБ предупреди, че новото изискване ще струва изключително скъпо на светлия бизнес. "И това ще струва на бизнеса, на..
Докладът за новата структура на Столичната община тръгва за разглеждане в комисиите на общинския съвет и е предвидено да се гласува на 27-и ноември. На заседанието миналия четвъртък общинските съветници не подкрепиха предложението на кмета Васил Терзиев, което той внася този път в разширен вариант. Според проекта всички щатни бройки от направление..
Американската психологическа асоциация прави изследвания, които стигат до извода, че телефоните на децата трябва да се премахват от детските им стаи след 21 часа. Вредният ефект върху мозъка на подрастващите е доказан, те губят концентрация и получат бърз допамин. Затова се обсъжда ограничението на социалните мрежи след определена възраст...
Парламентът продължава обсъждането на първо четене на държавния бюджет за 2026 г. В пленарната зала са министър-председателят Росен Желязков и министри от кабинета. Депутатите гласуват на първо четене Бюджет 2026 Фискалната политика цели да гарантира дългосрочната устойчивост на публичните финанси, заяви от парламентарната трибуна..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Групата за мониторинг на демокрацията, върховенството на закона и основните права към Европейския парламент проведе вчера закрито заседание за..
Някои държави имат 75 поправки в Конституцията, ние имаме 75 погазвания на Конституцията. Това заяви пред БНР проф. Александър Маринов, социолог,..