Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безполезно реми за Царско село и Ботев (Вр)

Царско село - Ботев (Вр)
Снимка: БГНЕС

Отборите на Царско село и Ботев (Вр) направиха безполезно за себе си реми 1:1 на комплекса край Околвръстното шосе в столицата. След мача от 28-ия кръг в четворката на изпадащите отбори в Първа лига врачани са предпоследни с 23 точки, засега на място за бараж за оставане, а "царете" са последни с 20.

Така и двата тима пропуснаха да се доближат до двойката Локомотив (Сф) - Пирин, които са на спасителните две места над тях.

Още във втората минута вратарят на домакините Ндиайе направи сериозна грешка, не успя да изрита добре топката и Браян Переа го прехвърли с далечен удар за 0:1.

Джереми Петрис влоши още повече положението на Царско село, след като в 37-ата минута получи втори жълт картон и бе изгонен.
Врачани пропуснаха обаче да нанесат втори решаващ удар с човек повече и в 64-ата минута Антонио Георгиев на свой ред бе отстранен след два жълти картона за възстановяване на численото равенство на терена.

Така се стигна до последната минута, когато нарушение около границата на наказателното поле на Ботев, бе преценено от ВАР върху линията, а това означаваше дузпа. Тя бе превърната в гол от Венцислав Христов и мачът приключи без победител - 1:1.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Григорв Димитров

Григор Димитров: Хубаво е, че се върнах

Григор Димитров изрази задоволство след победата над Джовани Мпечи Перикар със 7:6(5), 6:1 в първия кръг на турнира от сериите “Мастърс” в Париж. Най-добрият български тенисист се завърна на корта след близо 4-месечно отсъствие заради контузия. Григор Димитров се завърна с победа на корта "Исках да дам всичко от себе си при завръщането си на..

публикувано на 27.10.25 в 22:54
Григор Димитров

Григор Димитров се завърна с победа на корта

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка в зала от сериите Мастърс 1000 в Париж с награден фонд 6 128 940 евро.  Българинът победи на старта със 7:6(5),6:1 представителя на домакините Джовани Мпечи Перикар. Двубоят продължи 96 минути. Димитров направи блестящо завръщане на корта след три месеца и половина лечение на..

публикувано на 27.10.25 в 22:05
Козмин Моци

Козмин Моци след загубата от ЦСКА 1948: Сто процента ще има решения

Техническият директор на Лудогорец Козмин Моци заяви, че ръководството ще вземе решения във връзка с негативните резултати на отбора, но не пожела да потвърди дали ще се стигне до треньорска рокада в отбора след загубата с 4:5 от ЦСКА 1948. "Не винаги треньорът е виновен. Ще има решения, но на този момент не мога кажа какви. Сто процента ще има..

публикувано на 27.10.25 в 20:03

Лудогорец допусна 5 гола, загуби от ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 5:4 в истински голов трилър от 13-ия кръг на Първа лига.   "Червените" от Бистрица изиграха силно първо полувреме, в което взеха преднина от два гола и успяха да задържат аванса си след почивката, с което записаха ценна победа срещу шампиона от последните 14 сезона. С трите точки ЦСКА 1948 се утвърди на второто място на..

публикувано на 27.10.25 в 20:01
Деница Миленкова и Иван Георгиева

СП по кикбокс в Пловдив пропада – федерацията оттегли подкрепа си

Преди няколко месеца България спечели домакинството на Световното първенство по кикбокс за деца, кадети и юноши до 19 години. На 17 октомври провеждането на това престижно събитие беше официално обявено от представители на Община Пловдив и от президента на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай – Галин Димов. Чуйте откъс от срещата с..

публикувано на 27.10.25 в 16:52

Валентина Георгиева с пункция на коляното

Състезателката ви по спортна гимнастика   Валентина Георгиева е преминала преглед при д-р Мартин Иванов – лекар на националния отбор по спортна гимнастика, който е направил пункция на коляното ѝ. След манипулацията отокът е спаднал, но не достатъчно, за да ѝ бъде направен ядрено-магнитен резонанс, съобщи за БНР Филип Янев - личен треньор на гимнастичката...

публикувано на 27.10.25 в 14:22

Ландо Норис оглави класирането след успех в Мексико

Британецът Ландо Норис от отбора на Макларън спечели състезанието за Гран При на Мексико във Формула 1 и излезе начело в генералното класиране в Световния шампионат. Норис - който стартира от полпозишън, спечели вероятно най-доминиращата победа в кариерата си, след като от втората обиколка излезе начело и до края само увеличаваше преднината си...

публикувано на 27.10.25 в 05:47