Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булгаргаз" е получила 7 оферти от доставчици на газ

"Булгаргаз" е получила 7 оферти от трима доставчици на газ, обявиха от държавното дружеството в съобщение до медиите, в което разясняват по какъв начин осигуряват необходимите количества природен газ след спирането на руските доставки за страната ни.

"Булгаргаз" е обявила търг за доставка на количества, които да заместят спрените доставки, като е изпратила запитвания до 12 търговци на пазара в България и съседните държави. Част от поканените компании са информирали, че нямат възможност да предоставят предложения. Критерият е бил най-ниската цена.

На заседанието на Комисията за енергийно и водно регулиране миналата седмица "Булгаргаз" обяви, че предстои подписване на договорите с класираните фирми за доставката на газ.

На 4 май възоснова на тези договори "Булгаргаз" ще пресметне каква цена ще поиска от регулатора да одобри, а решението на КЕВР ще бъде взето на 10 май.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кириакос Мицотакис

Гръцкият премиер ще участва на срещата на върха за мир в Газа в Египет

Гърция е поканена да участва на срещата на върха в египетския курорт Шарм ел Шейх за мир в Газа.   Страната ще бъде представена от премиера Кириакос Мицотакис. Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис потвърди участието на страната в срещата на върха за ивицата Газа. В делегацията е включен и външният министър Йоргос Герапетридис, което наложи анулиране на..

публикувано на 12.10.25 в 19:24
Морски спасително-координационен център

Спасиха 10 моряци от потъващ край Варна кораб

Екипажът на товарен кораб под флага на Камерун с 10 украински моряци на борда е бил спасен при операция, ръководена от Морския координационен център във Варна, съобщи ръководителят му Румен Николов.  Корабът "Айлийн" е потънал бързо заради пробойна на 140 мили източно от Варна.  Сигналът е бил получен в морския център във Варна в ранния следобед. Към..

публикувано на 12.10.25 в 19:12

Дострояването на язовир "Кюстендил", започнат през 1973 г., отново се отлага

Дострояването на язовир "Кюстендил", започнат през 1973 година, отново се отлага - това стана ясно от отговора на министъра на регионалното развитие Иван Иванов на парламентарно питане.  Отделно от Общината в Кюстендил на два пъти изпращат писмо до  Министерството на регионалното развитие и благоустройството  ( МРРБ) с настояване да се..

публикувано на 12.10.25 в 19:04

КНСБ кани КРИБ, работодателските организации и КТ "Подкрепа" на разговор за икономиката и данъците

КНСБ кани Конфедерацията на работодателите индустриалци в България и всички национално представителни работодателски организации, както и КТ "Подкрепа" на задълбочен разговор по ключови теми, включително и за промяна в данъчната система у нас . Така профсъюзната централа отговаря на днешните твърдения на председателя на КРИБ Кирил Домусчиев, че КНСБ..

публикувано на 12.10.25 в 19:01

Полицията с подробности за гражданския арест в Огняново

Полицията даде брифинг по повод гражданския арест в село Огняново, където в следобедните часове наблюдатели, политически активисти, депутати и представители широко представени обществени организации,  задържаха трима предполагаеми купувачи на гласове . Опит за граждански арест в Огняново, полицията се намеси Колите им буквално бяха..

публикувано на 12.10.25 в 18:27
Илюстративна снимка, архив.

52% достигна избирателната активност в петричкото село Беласица

52% достигна активността на гласуване към 17:00 часа в петричкото село Беласица, където се провежда частичен избор за кмет. Правото си са упражнили 420 жители от общо 800 имащи право на глас.  Няма сигнали за нарушения и жалби, съобщи председателят на ОИК Борислав Коконов . Спокойно протичат изборите за кмет в с.Беласица Към 16:00 ч. на..

публикувано на 12.10.25 в 17:59

Израел очаква в понеделник всички живи заложници и телата на 28 убити

Израел е в очакване на освобождаване на заложниците, а световните лидери се готвят да присъстват на срещата на върха за прекратяване на конфликта. Примирието в ивицата Газа вече трети ден се спазва,. Израелското правителство заяви, че очаква всички 20 живи заложници и телата на 28 убити заложници, да бъдат предадени от "Хамас" в понеделник..

публикувано на 12.10.25 в 17:55