Управляващи и опозиция изказаха в НС разнопосочни мнения за протестите в столицата и страната.
Председателят на парламентарната група на „Продължаваме промяната“ Андрей Гюров заяви пред „Хоризонт“, че правителството проявява разбиране към протестиращите, но и че ще се търси баланс между искания и възможности:
"Проявяваме чуваемост, водим диалог, вчера се подобриха отношенията между министър-председателя и протестиращите, така че се надяваме в най-скоро време да имаме решение. В тази ситуация, българското правителство трябва да намери правилния подход, така че две неща да се случат - първо - гражданите и бизнесът да бъдат подкрепени и, второ, да не наливаме допълнително масло в огъня".
Социалистът Румен Гечев коментира:
"Започваме да стигаме до един притеснителен извод. Гледам, че започнаха да си мислят таксиметрови шофьори, автобусни шофьори, от които услуги ние всички имаме нужда, че някаква свръхдържава трябва да компенсира всички и да ги издържа. А къде са парите на София? Ако някой в столична община е пипнал перото "Работни заплати" от бюджета и ги е използвал за нещо друго, той да отиде да се предаде в най-близкото поделение на МВР, тъй като е нарушил закона".
Според Александър Ненков от ГЕРБ протестиращите имат своите основания:
"Защото е нормално в една трудна икономическа ситуация всеки да е притеснен за своя бизнес, за своите работници, а на самите работници е естествено доходите да не им достигат предвид високата инфлация. Друг е въпросът дали има достатъчно добър диалог между премиера и превозвачи. Лошото е, че не виждам мислене в дългосрочен план, а мисля, че виждам действия, които са палиативни, за да може кабинетът да оцелее колкото е възможно".
Да не се инвестира в имоти, защото при влизането в еврозоната, когато и да стане това, цените им ще паднат до 20%. Това е съветът на финансовия експерт Камен Колчев. "Българинът обича да купува имоти. В това няма нищо лошо. Проблемът е, че поради твърде слабо развития ни вътрешен пазар на финансови инструменти и поради ниската инвестиционна..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори софтуер за управление на бюджета. Това е абсурдно и съм сигурен, че сме единствената държава в Европа . Това коментира бившият служебен финансов министър Валери Белчев в интервю пред БНР. "Това..
Швеция е освободила българския кораб "Вежен" и изключва възможността екипажът му умишлено да е прекъснал телекомуникационен кабел между нея и Латвия, предаде Ройтерс. "Разследването ясно показа, че не става дума за саботаж", гласи изявление на шведските прокурори, цитирано от Ройтерс. "Установено беше, че комбинация от метеорологични..
Ръководството на ПП свали политическото си доверие от кмета на пловдивския район "Северен" Венцислава Любенова. Решението е взето на заседание на Изпълнителния съвет на партията, на който е обсъдена работата на кметовете и общинските съветници, избрани с нейната листа. "Като изрази общо задоволство от работата на избраниците си по места,..
Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари, която да се слее с междусрочната ваканция на 5 февруари. Това предлагат от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" с цел превенция на грипа. Регионалните инспекции по здравеопазването имат невярна информация за истинския процент заболели ученици, защото огромна част от учениците са в..
Швейцарското правило да се прилага и за повишение на максималната пенсия, която сега е 3400 лева - това е едно от исканията на КНСБ към правителството на Росен Желязков преди обсъждането на проектобюджета за 2025 година. Засега се предвижда увеличение на пенсиите от 1-и юли с между 8 и 9 процента, което обаче не засяга тавана на пенсиите. От..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави Василев, завършил Международни отношения в Бостънския университет, работил в Конгреса на САЩ, а по-късно и като главен експерт в кабинета на президента Румен Радев. " Не са намерили начин да..