Милан триумфира с шампионската титла в Италия за 19-и път

Милан стана шампион на Италия за 19-и път в историята си и първи от 11 години насам. „Росонерите“ не допуснаха изненада в последния кръг на калчото и след категорична победа с 3:0 като гост над Сасуоло завършиха на върха с две точки пред втория Интер, който също спечели последния си мач у дома срещу Сампдория с 3:0.

Милан реши съдбата на титлата още до почивката, когато паднаха и трите гола. Оливие Жиру вкара две попадения, а Франк Кесие добави трети гол, като и за трите асистира Рафаел Леао.

През втората част Златан Ибрахимович се появи в игра за Милан и не след дълго прати топката в мрежата на Сасуоло с глава, но попадението бе отменено заради засада.

Милан се нуждаеше само от точка,за  да триумфира с титлата и с лекота изпълни задача. Тимът на Стефано Пиоли се чувстваше домакин на стадиона на Сасуоло, като 18 000 тифози на Милан създадоха подобаваща шампионска атмосфера за любимия си тим. В същото време запалянковците стартираха шампионските празненства на прочутия площад Дуомо още преди последния съдийски сигнал на мача със Сасуоло.

Другият милански гранд Интер трябваше да победи Сампдория и да разчита на поражение на Милан, но от този ребус се изпълни само първата част. Миналогодишните шампиони спечелиха срещу генуезците с3:0, но този успех не донесе радост за „нерадзурите“.

След нулево първо полувреме Интер набързо реши мача с три гола в началото на втората част. Иван Перишич откри резултата в 49-а минута, а Хоакин Кореа добави два гола в рамките на две минути (55 и 57-а).

И Алавес победи Хетафе

Футболистите на Алавес нанесоха четвърта поредна загуба на гостуващия Хетафе в мач от предпоследния 37-и кръг на испанското първенство, като го надиграха с 1:0. Срещата бе без особено значение и за двата отбора, които не се борят за нищо и се намират комфортно в средата на класирането. Единственото попадение отбеляза Карлос Висенте още в 12-ата..

публикувано на 19.05.24 в 07:53
Лече - Аталанта

Аталанта си осигури място в ШЛ, Милан загуби в Торино

Аталанта победи с 2:0 като гост Лече в мач от предпоследния 37-и кръг на италианското футболно първенство. Така тимът от Бергамо събра 66 точки и си осигури не само участие в Шампионската лига през следващия сезон, но и се приближи само на точка от топ 3. Аталанта имаше инициативата през първото полувреме, но не успя да стигне до гол. Все пак..

публикувано на 19.05.24 в 07:43
Олександър Усик

Олександър Усик е абсолютен световен шампион в тежка категория

Украинецът Олександър Усик е абсолютният световен шампион по бокс в тежка категория при професионалистите. В зрелищен мач в столицата на Саудитска Арабия Рияд той победи британеца Тайсън Фюри с поделено съдийско решение от 115:112, 113:114 и 114:113. Така Усик стана първият боксьор, който обединява поясите на Световния боксов съвет (WBC),..

публикувано на 19.05.24 в 06:58
Байер (Леверкузен)

Байер (Леверкузен) вдигна титлата в Германия с историческо постижение

Шампионът на Германия Байер (Леверкузен) победи с 2:1 като домакин на Аугсбург в двубой от последния кръг на футболното първенство. По този начин съставът на Чаби Алонсо влезе в историята на Бундеслигата, след като стана първият, който прави цял сезон без загуба. Байер завърши с 28 победи и 6 равенства. Леверкузен продължава и уникалната си серия от 51-а..

публикувано на 18.05.24 в 19:29
Янаки Милев

Янаки Милев на финал в Анталия

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за финала на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 1 българин победи на полуфиналите Пиер Делаж (Франция)  с 6:1, 6:3 за 96 минути. Това е четвърта поредна победа за него в надпреварата без загубен сет. В спор за..

публикувано на 18.05.24 в 17:38
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов покри норматив за европейското първенство в Рим

Най-добрият ни състезател в скока на височина Тихомир Иванов стана шампион на турнира по лека атлетика в Лимасол (Кипър). 29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията с 2.24 метра, а след това преодоля и 2.26 – норматив за Европейското първенство в Рим (Италия). Това е и най-добрият опит на Иванов от 2021 година, когато той скочи 2.28 в..

публикувано на 18.05.24 в 17:34
Световна купа по фехтовка

Французойка отстрани и двете българки в Пловдив

Двете представителки на България във втория ден на Световната купа по фехтовка на сабя жени в Пловдив – Йоана Илиева и Олга Храмова, бяха елиминирани от една и съща състезателка. Французойката Каролин Кероли се оказа непреодолимо препятствие и за двете български сабльорки, след като първо Кероли спечели във втория кръг срещу Храмова, а на..

публикувано на 18.05.24 в 17:30