Българският външен министър Теодора Генчовска подчерта значението на активното сътрудничество и добросъседски отношения в Югоизточна Европа пред колегите си от региона, които се събраха тази вечер в Солун.
"Агресията на Русия срещу Украйна напомни на всички ни, че свободата, демокрацията, върховенството на закона и правата на човека не могат да се приемат за даденост", каза министър Генчовска, цитирана от гръцки медии.
На срещата дипломатите от страните от Югоизточна Европа обсъдиха и организирането на зелени коридори по време на криза, повишаване на енергийната сигурност и развитието на транспортните мрежи между балканските страни.
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис обяви по-рано, че форумът е благоприятна възможност да се покаже "значението на страните от Западните Балкани и опита да се подновят усилията за акостирането им в сигурното пристанище на Европа".
От Скопие информираха, че македонският външен министър Буяр Османи ще разговаря в Солун с българския си колега Теодора Генчовска. Вечерта към разговорите ще се присъедини и германският канцлер Олаф Шолц.
Утре той ще бъде в Скопие, а след това и в София, за разговори с премиера Кирил Петков.
В Обединеното кралство са в ход събития за отбелязване на Деня на победата в Европа - VE Day. В центъра на вниманието до момента бе благодарствена служба в Уестминстърското абатство, на която присъства целият британски политически елит. Великобритания се подготвя за отбелязване на Деня на победата в Европа Точно в 12 часа по Гринуич..
Жителите на разрушените незаконни постройки в столичния квартал "Захарна фабрика" излязоха на пореден протест, тъй като от 24 дни живеят под открито небе. Те настояват да бъдат настанени в подходящи за семействата им общински жилища или да им бъде осигурен общински терен, на който ще бъдат предоставени фургони, в които да бъдат настанени...
Няма да отшумят опитите за превратно тълкуване на всеки проблем, свързан с новата военна техника, не само във ВВС . Това мнение изказа пред БНР бившият министър на отбраната Ангел Найденов във връзка с казуса с техническата повреда на изтребителя Ф-16, който предстои да бъде приет на въоръжение в българската армия. Според него е имало свръхреакция..
Бизнесменът Васил Божков отрече да е ръководил организирана престъпна група за неплащане на хазартни такси, както и да е изнудвал със заплахи бившите си бизнеспартньори Цветомир и Боян Найденови. Финални разпити по "хазартното дело" срещу Васил Божков Бизнеспартньори на Васил Божков дадоха показания по т. нар. хазартно дело..
Народното събрание прие законови промени свързани с Националната система за спешни повиквания - 112. Промените ще позволят изграждането на центрове за комуникации от ново поколение, с които ще може да се определи точното местоположение на хората, които търсят помощ или подават сигнал за инцидент. НС прие на първо четене промени в Закона за..
Европейският парламент промени статута на защита на вълците в ЕС от "строго защитен" на "защитен". Страните-членки вече ще имат повече гъвкавост при управлението на популациите им, за да подобрят съжителството с хората и да сведат до минимум въздействието на нарастващата им популация в ЕС. Те също така ще могат по-добре да предприемат мерки, адаптирани..
ЕС обсъжда налагането на мита върху внос от САЩ на стойност 95 милиарда евро, съобщиха източници от Европейската комисия. Оттам обявиха, че започват публични консултации за контрамерки. Те ще бъдат предприети, ако преговорите със САЩ не доведат до отмяна на американските мита. ЕЦБ: Американските мита помрачават икономическите перспективи пред..
Две момичета на 14 години са пострадали леко при инцидент с електрическа тротинетка в София. Произшествието е станало снощи около 19 часа...
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..