От партия "Има такъв народ" в Плевен излязоха с втора декларация - опровержение на първата от по-рано днес, публикувана в социалните мрежи, в която се казваше, че пет партийни структури напускат партията.
Опровержението е получено на служебната поща на БНР и е подписано от инж. Христинка Иванова, народен представител в 47-то Народно събрание, общински координатор в Долна Митрополия.
В разпространения документ се казва: "Хората, цитирани от Радостин Василев в неговата декларация, са лично негов приближен кръг и повечето от тях никога не са били официално част от структурата на ИТН“.
И още: "Истинската и официална структура за област Плевен остава!"
Посочени са и имената на координатори в Долна Митрополия, Кнежа, Червен бряг.
Потърсен за коментар Александър Станев, на чиято страница единствено се появи първата декларация , не пожела да си вдигне телефона.
В стария град на Букурещ беше доста напрегнато през изминалата вечер , коментира пред БНР журналистът от румънската секция на Радио България Владимир Митев и описа ситуацията: " Имаше пострадали полицаи, строшена кола на телевизия, запалени огньове. Към 2 часа през нощта беше съобщено, че протестът е приключил. Има задържани от страна на..
"И извън редиците на ДПС видяха назначения на хора на Делян Пеевски на различни позиции в страната. Няма как хората на Ахмед Доган да го приемат спокойно, след като те осигуряват мнозинството, подкрепящо правителството. Това изнервя управляващите в останалата част от коалицията. Тези три партии - (ГЕРБ, БСП, ИТН бел.ред), са наясно, че нямат..
В пет автономни области на Испания днес отново е обявен жълт код заради проливни дъждове. Лошото време засяга Андалусия, Балеарските острови, Кастилия и Леон, Естремадура и Мурсия. Миналата седмица във Валенсия и на Канарските острови беше обявен оранжев код, като във Валенсия бяха отменени учебните занятия и мероприятията на открито...
" Тези 2,5% бюджет за отбрана не са малко, защото обществото ни не е в най-цветущото си финансово състояние . Имаме купища проблеми, които трябва да решаваме". Това заяви пред БНР Тодор Воденов - председател на Синдикат "Отбрана" към КТ "Подкрепа". По думите му военнопромишленият комплекс не е в добро състояние . Имаме доста работа за вършене..
Президентът Румен Радев ще обсъди с черногорския си колега Яков Милатович възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между двете страни. Милатович започва днес двудневно официално посещение в България. Черногорският президент и съпругата му Милена Милатович ще бъдат посрещнати с официална церемония на пл. "Св. Александър Невски" от..
Бившият управител на канадската Централна банка Марк Карни бе избран за нов лидер на Либералната партия в Канада и ще поеме премиерския пост от Джъстин Трюдо, съобщи снощи председателят на партията Сачит Мехра, цитиран от ДПА. 59-годишният икономист спечели изборите за лидер на Либералната партия с 85,9% от гласовете, надделявайки над основния..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан е за 72 часа , съобщиха от СДВР за "Хоризонт". Повдигнато му е обвинение по чл. 131 от Наказателния кодекс за причиняване на телесна повреда на длъжностни лица. Припомняме, че дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш..
"Голяма част от обществата по света може би не си дават сметка, че делегират изключително много права, симпатии и ръкопляскания на хора, които искат..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..