Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Рафаел Надал се класира за третия кръг на Уимбълдън

Рафаел Надал

Рафаел Надал се класира за третия кръг на Уимбълдън с победа с 6:4, 6:4, 4:6, 6:3 над литовеца Ричардас Беранкис и записа 16-а поредна победа в турнирите от Големия шлем тази година.

Испанецът се поизмъчи доста срещу намиращия се на 106-о място в световната ранглиста Беранкис и се нуждаеше от над три часа, за да победи.
Двубоят допълнително бе спрян за около час заради дъжд над Лондон.
От турнира отпаднаха двама от поставените.

Канадецът Денис Шаповалов, номер 13, отстъпи с 2:6, 6:4, 1:6, 6:7(6) на американеца Брендън Накашима, докато аржентинецът Диего Шварцман, номер 12, загуби с 2:6, 6:4, 6:0, 6:7(6), 1:6 от британеца Лиъм Броуди.

Ник Кирьос

Ник Кирьос продължи победната си серия в Монреал

Австралиецът Ник Кирьос се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Монреал (Канада) с награден фонд 6,57 милиона. Кирьос победи сънародника си Алекс де Минор с 6:2 и 6:3 само за 64 минути игра, ден след успеха му над водача в световната ранглиста Даниил Медведев от Русия. Той спечели първите четири гейма в..

публикувано на 12.08.22 в 09:45
Ига Швьонтек

Бразилка отстрани Ига Швьонтек в Торонто

Лидерката в световната ранглиста Ига Швьонтек отпадна на осминафиналите на турнира по тенис от сериите WTA 1000 в Торонто (Канада), след като загуби от бразилката Беатрис Хадад Мая с 4:6, 6:3 и 5:7. "В началото ми беше трудно да намеря ритъма на игра, може би защото тя играе с лява ръка и ми беше трудно да се наглася към сервиса ѝ. Щях да се..

публикувано на 12.08.22 в 09:29
Григор Димитров

Григор Димитров отпадна на двойки в Монреал

Григор Димитров и руснакът Андрей Рубльов отпаднаха във втория кръг на двойки на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" в Монреал (Канада). Двамата загубиха с 4:6 и 2:6 от поставените под номер 2 в схемата Марсел Гранойерс от Испания и Орасио Себайос от Аржентина. В първия сет Гранойерс и Себайос реализираха пробив още в третия гейм,..

публикувано на 12.08.22 в 06:19

Резултати от Лига Европа

Резултати от реваншите в третия квалификационен кръг на Лига Европа: ХИК Хелзинки (Финландия) - Марибор (Словения) 1:0 (в първата среща 2:0),  Словацко (Чехия) - Фенербахче (Турция) 1:1 (0:3), Цюрих (Швейцария) - Линфийлд (Северна Ирландия) 3:0 (2:0), Дюделанж (Люксембург) - Малмьо (Швеция) 2:2 (0:3), Слован..

публикувано на 12.08.22 в 06:02

Резултати от Лига на конференциите

Резултати от реваншите в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите: Кизилжар (Казахстан) - АПОЕЛ Никозия (Кипър) 0:0 (в първата среща 0:1), Тобол (Казахстан) - Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) 1:1 (0:1), Раков (Полша) - Спартак Търнава (Словакия) 1:0 (2:0), Базел (Швейцария) - Брьондби (Дания) 5:2 след..

публикувано на 12.08.22 в 06:00
Левски отпадна от турнира Лига на конференциите след загуба от Хамрун

Левски загуби след дузпи от Хамрун

Левски отпадна от турнира Лига на конференциите, след като отстъпи с 1:4 на Хамрун Спартанс след дузпи на стадион "Георги Аспарухов". Носителите на купата на България загубиха с 1:2 в редовното време, след което Цунами и Филип Кръстев пропуснаха при дузпите, а малтийците бяха безгрешни. Левски започна с голов шанс още във втората минута...

публикувано на 11.08.22 в 23:57
ЦСКА София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс

ЦСКА София победи Сейн Патрикс в Дъблин

Отборът на ЦСКА София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс с 2:0 в реванша от третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 се класира за плейофа за влизане в групите на състезанието. В 11-ата минута българският тим спечели корнер. Вион центрира и Маурисио Гарсес с глава даде преднина на..

публикувано на 11.08.22 в 23:47