Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България допусна втора загуба на ЕШ за хандбал за младежи до 20 години

България допусна втора загуба в група А на Европейския шампионат за хандбал за младежи до 20 години, който се провежда в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна. Националите ни отстъпиха пред Чехия с 23:26 (10:12). В първата си среща от надпреварата националите ни отстъпиха пред Латвия с 26:32 (11:19). 

За победителите най-резултатен бе Матиас Чолева 6 гола. За България Михаел Иванов вкара 9 гола, а Николай Генов и Божидар Симеонов добавиха по 5.

В началото на първата част на двубоя играта бе равностойна и резултатът бе изравняван на два пъти. В 9-та минута на срещата отборът на Чехия успя да поведе с 2 гола преднина при 4:2, а в средата на полувремето – с три гола при 8:5. Малко по-късно след две неуспешни атаки на националите ни в 16:40 минута на мача гостите поведоха с 4 гола – 9:5. Последваха размяна на голове, но в 25-та минута и 15 секунда от първата част България намали пасива си до само гол – 10:11. На три пъти домакините пропуснаха да изравнят резултата, докато стражът на България Николай Петров извади два опасни удара на гостите. В самия край на първото полувреме Чехия вкара нов гол и на почивката водеше с 12:10.

След почивката гостите показаха по-добра игра и за пет минути отново водеха с 5 гола преднина – 15:11. Домакините обаче показаха характер и с добра игра в защита в 38-та минута намалиха пасива си до само гол – 14:15. Гостуващият тим бързо успя да възстанови преднината си от 3 гола, а в 46-та минута поведе с 4 подадения – 20:16. В 54-та минута на мача Чехия поведе с 5 гола при 24:19, с което на практика реши изхода от двубоя. Чехия спечели мача с 26:23.

По-късно днес играят отборите на Латвия и Финландия. До момента Чехия е с две победи от два мача, Латвия е с 1 успех от един мач, Финландия е с едно поражение от 1 среща и България е с 2 загуби от два мача.

Последната среща на България в групата е в четвъртък (7 юли) срещу отбора на Финландия.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..

публикувано на 26.11.25 в 21:26
Нефтохимик победи с 3:0 Черно море

Волейболният Нефтохимик продължава без грешка

Нефтохимик 2010 победи с 3:0 (25:23, 25:18, 25:19) у дома Черно море в двубой от шестия кръг в първенството на България по волейбол при мъжете. Бургазлии излязоха на първо място във временното класиране с актив от 14 точки след петата си последователна победа, изпреварвайки Локомотив Авиа (Пловдив), който е с 11 пункта, но и с един изигран мач..

публикувано на 26.11.25 в 20:10
Монтана се наложи над сръбския Партизан с 67:57 т.

Победи за Монтана и Рилски спортист в Адриатическата лига

Българският шампион Монтана 2003 се наложи над сръбския Партизан с 67:57 (20:7, 17:18, 19:14, 11:18) като домакин в Монтана в двубой от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът беше пети пореден за тима от Монтана, който продължава без поражение в турнира и оглавява временното класиране. Партизан допусна втора загуба за..

публикувано на 26.11.25 в 20:06
Нови два медала за България от eвропейското по бокс

Нови два медала за България от eвропейското по бокс

Нови два медала спечелиха боксьорите ни от Европейското първенство до 23 години в Будапеща. С много воля, характер и желание за победа Уилиам Чолов си осигури минимум бронз, след като се наложи в страхотна битка над турчина Халил Мохамед. Българският национал сломи съперника с 3:2 съдийски гласа в категория до 80 килограма. Резултат, който дойде в..

публикувано на 26.11.25 в 20:02
Владимир Зографски

Зографски завърши 24-ти на голямата шанца във Фалун

Владимир Зографски се класира на 24-то място в състезанието на Голямата шанца от Световната купа по ски скок за мъже във Фалун. Във втория пореден старт в шведския зимен център единственият българин в световния елит направи опити от 120 и 121,5 метра, с които събра 222 точки. Така той не успя да повтори представянето си от вчерашния ден, в..

публикувано на 26.11.25 в 18:56