При бъдещи мирни преговори Украйна не бива да отстъпва свои територии на Русия, заяви бившият държавен секретар на Съединените щати Хенри Кисинджър в излъчено снощи интервю за германската обществена телевизия ZDF:
"Украинският президент винаги е казвал, че няма да преговаря за отстъпване на каквито и да било територии, така че преговори могат да се водят само за освобождаването на окупираните от Русия територии".
Преди два месеца Кисинджър разбуни духовете в Киев, след като заяви пред Световния икономически форум в Давос , че украинците трябва да приемат загубата на Крим и час по-скоро да договорят мир с Владимир Путин, защото иначе ще има катастрофални последици за стабилността на Европа в дългосрочен план.
Пред ZDF снощи 99-годишният Кисинджър увери, че настоящата геополитическа криза е далеч по-опасна от Студената война и подчерта, че "само единството може да ни помогне да превъзмогнем трудностите, които произлизат от политиката срещу Русия".
Кисинджър отговори на въпрос дали според него Путин би използвал ядрено оръжие: "Дали ще използва ядрено оръжие - със сигурност това е червена линия, със сигурност Западът има възможност за възпиране, но трябва да е готов да действа възможно най твърдо и решително".
Първият министър на Северна Ирландия Мишел О’Нийл, която е от партията "Шин Фейн", е отказала официална покана от британския крал да остане да пренощува в замъка "Уиндзор" заедно с другите лидери на децентрализираните британски нации след частна вечеря, организирана от монарха тази вечер, съобщи вестник "Дейли телеграф". Докато първите..
Един човек загина, а поне 3-ма други са ранени, след като Киевска област беше подложена на внезапна руска атака с дронове и ракети рано тази сутрин. От военното управление заявиха, че пожари са избухнали в няколко сгради. Не е ясно какви ракети са били използвани, но късното пускане на предупреждения за въздушно нападение предполага, че те са били..
Министърът на финансите Теменужка Петкова и Управителния съвет на Националното сдружение на общините в България ще обсъдят днес параметрите на бюджета за общините, предвиден в рамките на държавния бюджет за 2025 г. Заместник-председателят на УС на сдружението на общините Донка Михайлова поясни, че предстоящите преговори с финансовия министър..
Намираме се в мътен разказ, много неясен – колко са парите на държавата и с какво разполага това управленско мнозинство. Това мнение изрази пред БНР проф. Милена Стефанова, политолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Първият ешелон е с политическа отговорност . Всички са поели рисковете да имат негативи, може би искат да..
Гръцкият парламент предстои да избере новия президент на страната на четвърти тур от гласуването. Кандидатът на управляващата партия "Нова демокрация" - бившият председател на парламента Константинос Тасулас се очаква да събере необходимото мнозинство от 151 гласа. Той получи 160 гласа в предишните три вота, но те не бяха достатъчни,..
Усещането на хората е за неудовлетвореност от заплатите, като причините за това са различни. Това заяви пред БНР главният икономист на КТ "Подкрепа" Атанас Кацарчев. "Усещанията, които хората придобиват като работят, означават, че нещо не е наред в самата система ", подчерта той, след като вчера от синдиката представиха анкета за..
Румънският президент Клаус Йоханис се оттегля официално днес. Мандатът на 65-годишния Йоханис, който заема поста от 2014 г., изтече на 21 декември миналата година. Седмици преди това той обяви, че ще остане до избирането на нов държавен глава, след като Конституционният съд анулира резултатите от първия тур на президентските избори, спечелен..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..