Представителите на българските общности в засегнатите от урагана Йън части на САЩ имат желание да проведат изборите в неделя, въпреки че е обявено извънредно положение и въпреки че командированите от външното ни министерство представители в секционните комисии не могат да пристигнат навреме заради затворени пътища и отменени полети.
В писмо до външното ни министерство ЦИК предлага варианти как да протече изборния ден.
"Ако не могат да бъдат попълнени с предвидените резерви или с други, предложени от общността лица, комисиите да работят в намален състав - от трима, вместо от петима членове. Съответно като упълномощени от министъра лица да бъдат определени представители от местната общност. Да се провери дали предаването на машината от Сейнт Питърсбърг ще може да бъде извършено в присъствие на техник от "Сиела Норма" и ако не може да бъде осигурено това, съответно да бъдат дадени инструкции на членовете на СИК как да процедират", каза Елка Стоянова, член на ЦИК.
Посолството ни във Вашингтон е в непрекъснат контакт с членовете на комисиите в САЩ и утре ЦИК ще излезе с решение за гласуването в засегнатите от урагана секции.
След повече от година забавяне в Монтана започва поставяне на безплатни климатици. Монтажът ще стартира след месец. 4100 климатика трябва да бъдат поставени до Нова година. В Монтана има най-много желаещи за безплатни отоплителни уреди в страната Повече от година жителите на Монтана и общината чакаха да подменят печките на твърдо гориво с..
Археологът професор Людмил Вагалински е тазгодишният носител на голямата награда на Международното изложение "Културен туризъм", което тази вечер беше закрито във Велико Търново. БНР е медиен партньор на форума. Наградата за личност с принос в развитието на културния туризъм беше присъдена на професор Вагалински за археологическите..
Софийският градски съд решава да пусне ли от ареста варненския кмет Благомир Коцев. Защитата мотивира молбата за промяна на мярката му за неотклонение - само 2 седмици, след като състав на Софийския апелативен съд му отказа - с повторния разпит на бившия заместник на Коцев Диян Иванов, в който той заявява, че е бил принуждаван със заплахи да свидетелства..
Лидерите на Германия, Франция и Великобритания приветстваха споразумението за примирие в Близкия изток и обещаното освобождение на израелските заложници. Канцлерът Фридрих Мерц, президентът Еманюел Макрон и премиерът Киър Стармър подчертаха, че сега страните по споразумението трябва да изпълнят поетите ангажименти изцяло и без забавяне...
Гражданско сдружение БОЕЦ провежда протест пред централата на "ДПС – Ново начало" под надслов "Боклук за боклука". Поводът за недоволството е кризата с боклука в столичните квартали Красно село и Люлин. Представителите на организацията призоваха гражданите от тези квартали да донесат събраните отпадъци и да ги изсипят пред сградата. В района има..
15-дневният отпуск за мъжете, познат като отпуск по бащинство, да може да се ползва наведнъж или на части от деня на раждането до навършването на 1 година на детето. Това предвижда проект за промени в Кодекса на труда, внесен този следобед от Венко Сабрутев и група народни представители от "Продължаваме промяната-Демократична България". В момента..
Вярвам, че е възможно да има мир между палестинците и гражданите на Израел. Това заяви пред БНР Васил Димитров, наш сънародник, който беше сред задържаните от израелската армия активисти от флотилията "Сумуд". Втора група активисти от пропалестинската флотилия пристигна в Мадрид Първата група испански активисти, депортирани от Израел,..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..
"Това, което наблюдаваме през последните дни в София, е до някаква степен и обнадеждаващо. Показва, че гражданското общество функционира и може да се..