С постановление на Районната прокуратура в Ловеч хладилната инсталация в ловешкото предприятие „Мелта“, откъдето вече повече от две седмици отново изтича амоняк, ще бъде спряна от експлоатация.
Източването на около 2,5 тона амоняк от опасната инсталация, преди тя да бъде спряна окончателно, ще започне в четвъртък сутринта, поясни областният управител Светослав Славчев.
„Техническото изпълнение ще бъде извършено от фирма от Хасково, притежаваща всички необходими документи за това.“
Славчев допълни, че източването на амоняка и спирането на хладилната инсталация ще стане под надзора на Главна дирекция „Инспекция за държавен технически надзор” – регионален отдел Северозападна България, Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) и ОДМВР.
„Нещата, които сме започнали всички институции заедно, с всичкитези наши усилия, най-после таци инсталация ще бъде спряна и изведена от експлоатация и ще спрем да тормозим гражданите с това редовно обгазяване с амонячни изпарения.“
От ПП са внесли искане до председателя на НС Наталия Киселова с настояване да се възползва от правото си и да свика извънредно заседание на Здравната комисия, на което да се разгледат предложенията за удовлетворяване на исканията на младите лекари преди внасянето на бюджета за следващата година, за да могат разчетите за увеличението на заплатите им да..
Пътната полиция и АПИ предприемат мерки за регулиране на трафика по АМ "Тракия", свързани с ремонтите и очакваното интензивно движение. МВР ще разположи патрули на местата, където се очаква да има повече коли. "За улесняване на трафика днес сме предвидили различни организации за движение на излизане от София. Днес по магистрала "Хемус"..
В Плевенския окръжен съд започва поредното заседание по делото Сияна. Бащата на загиналото при катастрофата край Телиш 12-годишно момиче - Николай Попов, изнесе факти за връзка между едно от вещите лица, изготвило експертизата и адвоката на обвиняемия. На заседанието се очаква да бъдат разпитани двама допълнително призовани от прокуратурата..
Политическата криза може да бъде решена, ако Бойко Борисов се еманципира от Делян Пеевски. С такава позиция излязоха от "Да, България" веднага, след като и днес заседанието на парламента беше провалено заради липса на кворум. Парламентът пак няма да заседава, за трети път няма кворум Съпредседателят на партията Божидар Божанов предупреди:..
Избори няма да има, това съм го казал отдавна. Това заяви пред журналисти лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски. Пеевски отново се обърна към президента Румен Румен. Този път с думите: "Едно мога да кажа на чичо Румен: да връща кетъринга и шампанското, купонът се отменя". Думите на лидера на "ДПС-Ново начало" дойдоха след като към него..
Американският президент Доналд Тръмп ще приеме днес в Белия дом украинския си колега Володимир Зеленски. Вчера Тръмп се договори за среща с руския държавен глава Владимир Путин в Будапеща. Съобщението за предстоящата среща беше направено след разговор между Тръмп и Путин, продължил над два часа. "Ще се срещна с президента Путин в Унгария", обяви..
Всеки от нас е като структура на ДНК . В нашата структура влиза моят език, моята националност, моята култура, моите корени. Опознаването на другите ДНК е смисълът на глобалното гражданско образование. Това каза пред БНР Цветелина Нешкова, председател на сдружение "Алианс за регионални и граждански инициативи", след проведен у нас..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
След изборите в Пазарджик политическите страсти отново се нажежиха. Докато лидерите на партиите търсят формули за стабилност, хората по места казват –..
" Тази институционална война между част от законодателната власт и президента - война най-общо казано между Пеевски и президента Радев, ще покорява все..