Русия смята, че украинските сили ще използват т.нар. "мръсна бомба". Това е заявил военният министър Сергей Шойгу в телефонен разговор с френския си колега Себастиен Лекорню.
По информация на руското министерство двамата са обсъдили "тенденцията към допълнителна, безконтролна ескалация" на конфликта. От офиса на Лекорню потвърдиха разговора с Шойгу и изразеното притеснение за готвена "мръсна бомба"
Според руската агенция "Новости" украинските власти, които Москва нарича "режимът в Киев", се кани да използва така наречената "мръсна бомба" - ядрен боеприпас с ограничен ефект. Информацията е непотвърдена, а според украински експерт, цитиран от УНИАН, разпространението на такава пропаганда е тревожно, защото може да означава подготовка за руско военно престъпление.
Същевременно през изминалото денонощие руски ракети отново са ударили украински енергийни и други съоръжения, което е причинило прекъсвания на тока в различни региони на страната. Украинският президент Володимир Зеленски снощи съобщи, че новите атаки са били широкомащабни и че близо милион и половина домакинства в страната са без електричество, но и че ударите няма да спрат украинското военно настъпление.
Основната негова посока остава Херсон - единственият областен център, овладян от Русия в рамките на войната. Снощи окупационните сили в града призоваха цивилните да се евакуират незабавно.
А от военното министерство в Москва днес съобщиха, че 100 хиляди тона авиационно гориво на украинската армия е унищожено след руски удар по военен склад, който се намира в село Смила в района на град Черкаси, централна Украйна. Информацията не е потвърдена от украинска страна.
През целия м. февруари продължи кампанията срещу насилието в училище в Кюстендилския регион, както и за Деня за борба с тормоза в училище, познат и като "Ден на розовата фланелка“ - 26 февруари. Кампанията е на Окръжен съд – Кюстендил, с подкрепата на РУО и е е част от Образователната програма на Висшия съдебен съвет и на МОН. Кампанията..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия "България може". "Увеличаваш разходите с 25% при положение, че растежът и инфлацията са 2,6 - 2,8%. Как така? Очевидно, че се дава на определени групи, най-вече в администрацията - не че те не..
15 военни паметника във Великотърновска област се нуждаят от почистване, реставрация и консервация. Нужната сума, която специализираната областна комисия иска от държавата, е близо 80 хиляди лева. Военните паметници, които се нуждаят от обновление, са в 6 от 10-те общини в региона. Към Министерски съвет и Министерството на отбраната се отправя..
Още тази вечер Хамас ще предаде тленните останки на четирима израелски заложници, съобщи израелският премиер Бенямин Нетаняху. Очакваше това да стане в събота. Очаква се Израел да освободи 625 палестински затворници. С това ще приключи и първият етап от споразумението за прекратяване на огъня в Ивицата Газа. "Хамас" няма да организира публична..
ЕС може да спести от сметки на ток 2,5 трилиона евро от днес до 2040 г., което прави 1,2 на сто от БВП на Общността. Това съобщи еврокомисарят по енергетиката Дан Йоргенсен, който представи плана за действие за достъпна енергия. Той пък е част от Пакта за чиста промишленост, за конкурентоспособността и декарбонизацията на ЕС, която..
Има много хубава комуникационна стратегия, разработена от експерти, за въвеждането на еврото. За мен е въпрос на политическа воля, за да започне кампанията, каза Александър Христов в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" той коментира липсата на комуникационна кампания за еврото. "Обяснението за мълчанието е липса на..
Комисията по правни и конституционни въпроси прие на първо четене проекта за бюджет на съдебната власт за 2025 година. "За" гласуваха 13 народни представители, трима бяха "против" и трима се "въздържаха". Срещу парите за съдебната власт реагираха с писмо от Висшия съдебен съвет, а в рамките на заседанието на Комисията - и от Съдебния..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Войната трансформира изборното поле. В момента водещи са не идеологиите, а геополитическото и националното". Това обясни пред БНР Любомир..