На своето поредно заседание щабът към върховният главнокомандващ на украинската армия е обсъдил мерки за защита на енергийните обекти в страна, които през последните седмици станаха обект на масирани руски атаки с ракети и дронове. Това съобщи президентът Володимир Зеленски в Telegram. Той реагира остро и на решението на Русия да преустанови участието си в програмата за износ на украинско зърно. Според Зеленски, международната общност трябва да даде твърд отговор на руското решение, което по думите му е било взето много преди вчерашния ден.
Той обвини Русия, че е започнала умишлено да влошава продоволствената криза още през септември, когато блокира движението на кораби с украинско зърно. От тогава до наши дни в т. нар. "зърнен коридор" са се натрупали 176 кораба, които не могат да преминат по маршрута си. Това е абсолютно съзнателна блокада от страна на Русия, която използва и зърното като оръжие, смята украинският президент Володимир Зеленски.
Украинската армия продължава контранастъплението и освобождава нови райони и населени места в Луганска област, съобщава Генералния щаб в Киев. Според ръководителя на военната администрация на Луганска област Серхий Гайдай, до преди дни окупаторите са имали голямо превъзходство в артилерията, но това се е променило, след като били разрушени складове и логистични линии за транспортиране на боеприпаси.
Днес Министерството на здравеопазването на Украйна съобщи, че от началото на широкомащабната война руските сили целенасочено се опитват да унищожат медицинската система в страната. За 8 месеца руснаците са нанесли щети на повече от хиляда медицински заведения, като са били убити 29 цивилни лекари, а над сто са били ранени, се казва в доклада на министерстово.
А според министерство на отбраната в Москва, днес руските сили са атакували батарея от американски гаубици в района на Шевченковка, а край град Запорожие са били поразени две пускови установки на американската реактивна система за залпов огън HIMARS.

Стотици плевенчани поднесоха цветя пред паметника на Иван Вазов в знак на признателност пред делото на всички достойни българи, съхранили през вековете националното ни самочувствие и съзнание. Молебен за здраве отслужиха свещеници от плевенските храмове. Събралото се множество поздравиха с песни хор “Звъника“ към ЦРД с ръководител Иванка..
Пиян жител на монтанския квартал "Огоста“ прободе с нож в крака полицай от Монтана. Униформеният е пострадал по време на дежурство и сбиване между двама мъже. Извършителят е задържан . Малко преди полунощ в Районно управление Монтана е получен сигнал за силна музика в ромския квартал "Огоста“. Пристигналият на адреса патрул установил..
На 16 различни места в Нови Сад днес ще се съберат протестиращи срещу режима в Сърбия. 16 различни места - по едно за всяка жертва, погребана под бетона на рухналата точно преди една година козирка на току що ремонтираната жп гара. Хиляди сърби тръгнаха в четвъртък на двудневен поход от различни краища на страната, за да се присъединят към..
Националният флаг беше издигнат пред президентската институция в Деня на народните будители. Президентът Румен Радев прие строя на националната гвардейска част. Сред присъстващите на церемонията бяха вицепрезидентът Илияна Йотова, българският патриарх и софийски митрополит Даниил, народни представители, съдии от КС, военни и граждани. Държавният..
Временното примирие в Газа едновременно го има и няма. По данни от Ивицата над 100 души загинаха при израелски удари в нощта между вторник и сряда. Както при предишни случаи след 13 октомври, причината е обстрел по израелски войници, за който "Хамас" не поема отговорност, а впоследствие и двете страни твърдят, че остават ангажирани с мирния..
Израелските военни заявиха, че трите тела, получени от Газа чрез Червения кръст миналата нощ, не са на заложници, държани на палестинската територия. Според данните от съдебномедицински анализ телата не са на никой от 11-те починали заложници, които все още не са предадени на Израел, като част от споразумението за прекратяване на огъня, постигнато с..
Министърът на здравеопазването Силви Кирилов заяви, че подкрепя увеличаването на възнагражданията на младите медици, но според него основният проблем е диспропорциите при заплащането в здравеопазването. Министърът на здравеопазването заяви, че недостигът на кадри в системата е проблем не само в нашата страна: "За мен са равнопоставени както..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Изумен съм от настървението срещу църквата и то от майки и бащи, родители, каза в интервю пред БНР актьорът и режисьор Мариус Куркински за..
България е държавата в ЕС, която отделя най-много средства от БВП за правосъдие. Тя е номер едно по разходи за прокурори и прокурорска администрация, а..