На фона на новите масирани руски ракетни удари по територията на Украйна президентът на Русия Владимир Путин събра на мирни преговори в Сочи лидерите на Армения и Азербайджан.
Преди насрочените тази вечер тристранни преговори Владимир Путин се срещна поотделно с премиера на Армения Никол Пашинян и с президента на Азербайджан Илхам Алиев.
Пашинян напомни на Путин, че всеки още не е решен въпросът с освобождаването на арменските военнопленници, въпреки че е бил обсъждан десетки пъти. Освен това той каза, че на 13 септември азербайджанските сили са започнали, по думите му, нова широкомащабна агресия и са окупирали нови арменски територии.
Пашинян изтъкна, че за Еревен е много важна ясната позиция на Москва по този въпрос.
Президентът на Азербайджан Илхам Алиев заяви по време на срещата си с Владимир Путин, че конфликтът в Нагорни Карабах е бил решен преди две години и вече е в историята. Алиев подчерта, че на дневен ред е нормализирането на азербайджанско-арменските отношения. Той изрази очакване, че Русия и лично президентът Путин ще продължат да играят активна роля по пътя към постигането на тези цели.
Рисковете пред Европа заради влошената среда за сигурност и войната между Русия и Украйна са сред темите на международен форум в Талин, в който участват 11 държавни глави на страни от Европейския съюз. Сред тях е президент Румен Радев, който пристигна за годишната среща на държавните глави от групата "Арайолуш" в Естония. Възможностите и..
Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност спрямо дела на частните лечебни заведения с такава дейност - това показват резултатите от серия проверки на Здравната каса (НЗОК) в 42 лечебни заведения у нас, които са с най-значително увеличение на хоспитализациите през тази и миналата година. Данните бяха представени от управителя на НЗОК..
С 30 дни е удължено бедственото положение в община Трън. Решението е взето на проведения днес Общински кризисен щаб. При нормализиране на обстановката бедственото положение ще бъде отменено, каза кметът Цветислава Цветкова. И днес има бедстващи селища на територията на общината. Осем населени места са без електричество, в други десет-..
Язовир "Среченска бара" се пълни. Заради падналите обилни валежи в последната седмица нивото се покачва. Притокът днес е шест пъти по-голям от разхода. От водоема с питейна вода се захранват населени места в областите Монтана и Враца Близо 12 милиона кубика вода има към днешна дата в язовир "Среченска бара", сочи справка на Министерството на..
"Това, което наблюдаваме през последните дни в София, е до някаква степен и обнадеждаващо. Показва, че гражданското общество функционира и може да се противопостави на всякакви опити за произвол". Така доц. Милен Любенов, преподавател в СУ "Св. Климент Охридски", коментира случващото се около кризата със сметосъбирането в столичните райони..
Споразумението за прекратяване на огъня в Газа беше постигнато твърде късно, за да има Доналд Тръмп шанс да получи Нобеловата награда за мир тази година. Това стана ясно от изявление на говорителя на Норвежкия Нобелов институт Ерик Аасхайм - ден преди обявяването на лауреата на най-престижната награда. Говорителят съобщи, че Нобеловият..
С 14 гласа "за", 4 "против" и 1 "въздържал" се Комисията по конституционни и правни въпроси прие предложените от ИТН промени в Наказателния кодекс. Те предвиждат затвор до 6 години и глоби, които започват от 2000 до 8000 лв. за всеки, който чрез медии, електронни информационни системи или по друг начин разпространява информация за личния..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..