Русия бавно губи войната в Украйна. Това заяви британският министър на отбраната Бен Уолъс пред украинци, обучавани във Великобритания.
При посещение на военен лагер в графство Кент, където украински войници се обучават за бойни действия в конфликта, Бен Уолъс отбеляза също, че Русия е била "активен противник" на Великобритания през последните години.
"Мнозина ще си спомнят отравянията в Солзбъри, където руснаци използваха нервнопаралитично вещество. Русия редовно стои зад кибератаките срещу страната ни. Разбира се, Русия не харесва факта, че Обединеното кралство се изправя срещу нея", каза британският министър на отбраната.
Уолъс допълни, че Великобритания защитава ценности като свободата, демокрацията и човешките права и няма да се откаже.
Министърът каза още, че Великобритания ще продължава да подкрепя Украйна и нейната суверенна територия срещу незаконното нашествие.
В същото време по Скай нюз бившият командващ британската армия сър Ричард Данат коментира по повод на новините за планирано изтегляне на руснаците от Херсон, че то може да се тълкува по два начина: истинско намерение за прегрупиране или уловка за украинците да напреднат, допълвайки, че "руснаците са майстори на измамата и камуфлажа".
Според Данат решението за изтегляне от Херсон е в най-добър интерес на руснаците , но той смята, че има и друго решение Русия да излезе от трудната ситуация, в която се намира.
"Ако аз бях на мястото на генерал Валерий Герасимов, началник-щаба на руската армия, щях сериозно да помисля да спретна преврат в Кремъл, за да се отърва от неудобния Владимир Путин”.
Междувременно бе съобщено, че британец е загинал в Украйа, където е пристигнал да помогне в сраженията срещу руснаците. Това е Саймън Лингард, който е бил убит на 7 ноември, сочат данни на неговото семейство. Предполага се, че това е трети британец, загинал от началото на конфликта.
В Донецка област на Украйна се водят ожесточени боеве около градовете Бахмут, Соледар и Авдеевка, съобщи украинският президент Володимир Зеленски. "Няма да отстъпим нито сантиметър от нашата територия", категоричен е той. Украински военни..
Русия разглежда решението на България да предостави военна помощ на Украйна като пореден неприятелски акт, който ще доведе до по-нататъшно влошаване на двустранните отношения. Това заяви днес говорителката на руското министерство на външните работи..
"Пореден неприятелски акт" – така Русия определи решението на страната ни да предостави военна помощ на Украйна . Според говорителката на руското външно министерство Мария Захарова това ще доведе до по-нататъшно влошаване на намиращите се и без..
През 2024 г. настъпват промени в потреблението на основни хранителни продукти средно на човек от домакинство в сравнение с предходната година - това сочат данните на Националния статистически институт. Намалява потреблението на хляб и тестени изделия, както..
Софийският градски съд отново не даде ход на делото за убийството на бившия полицай Любомир Иванов, убит пред дома му в столичния кв. "Лозенец" в края на март 2022 г. Подсъдими са Кристиан Илиев, обвинен като извършител, и Боян Табаков - като..
Вицепрезидентът Илияна Йотова отправи критики към политиката на разширяването на Европейския съюз. На форума под наслов "Европейският съюз среща Балканите", организиран от евродепутата Илхан Кючюк, Йотова припомни, че двустранните отношения с Република..
Да бъдат въведени и еднодневни винетки за леките коли, предвиждат приета на първо четене от Народното събрание промени в Закона за пътищата. Няколко проекта за промени в този закон бяха приети на първо четене. Законопроектът, представен от Николай..
Американският държавен секретар Марко Рубио пристигна в Париж за разговори с френския президент Еманюел Макрон и министъра на външните работи Жан-Ноел Баро в хода на усилията на Съединените щати за постигане на примирие в Украйна. Заедно с..
От ПП-ДБ потвърдиха, че няма да участват в гласуването. Ще внесат свой вот на недоверие, когато бъде определена дата за приемането ни в еврозоната и не възнамеряват да станат част от управлението. Кирил Петков каза. "В този момент, в тази..
Едно от най-престижните училища у нас – 91-ва НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" в София, празнува 65 години от създаването си и 30 години от учредяването на немския отдел в гимназията. С тържествен концерт "Пътят към успеха" ще бъдат почетени духа и..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Не виждам причини БСП да остане в това управление ! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на..
Ако ДПС-ДПС напуснат управляващата коалиция, това ще е сигнал към много хора в структурите им да се преориентират към "ДПС-Ново начало" на Делян Пеевски..