Украйна съобщи за тежки боеве в Луганска област и обвини руските сили за поредна атака срещу цивилни - в Харковска област. В редица украински региони продължават проблемите с тока заради руските удари.
Украинските власти съобщиха, че е ударена жилищна сграда в Харковска област. Загинал е един човек, друг е тежко ранен.
От Международната агенция за атомна енергия определиха като целенасочени ударите по Запорожката атомна централа, за които украинските и руските сили се обвиняват взаимно.
В Украйна продължават проблемите с тока заради руските нападения.
Ръководителят на Международната агенция за атомна енергия Рафаел Гроси окачестви като умишлени ударите по Запорожката АЕЦ в събота и неделя, без да посочи дали са нанесени от руските или от украинските сили.
Който и да стои зад това, трябва незабавно да спре, призова Гроси. Той отбеляза че руският президент Владимир Путин е запознат в детайли със случващото се и посочи необходимостта от зона за сигурност около обекта. Централата в Южна Украйна е под контрола на руската армия, атомната агенция има на място двама инспектори.
Държавният глава Володимир Зеленски заяви, че руската армия продължава интензивния артилерийски обстрел по украинските сили в Донбас, само вчера са нанесени почти 400 удара. Русия прехвърли към Донецка и Луганска област силите, които изтегли от Херсон по-рано този месец.
"Успяхме да облекчим ситуацията в част от областите, където имахме истински проблеми. Правим всичко възможно и невъзможно, за да възстановим нормалния живот в Одеса, Харков и всички наши градове и общини".
Електроснабдяването остава проблематично най-вече в Северна и Западна Украйна, както и около столицата Киев след ударите по енергийни обекти, каза още Зеленски.
Той също така поздрави украинците с Деня на достойнството и свободата, който се чества от 2014-а година.
"Ще преживеем и ще преодолеем всичко и ще победим", заяви Зеленски в обръщението си и допълни:
"В Деня на достойнството и свободата ще се съберем на Площада на независимостта. Там, където винаги сме защитавали достойнството и свободата си. На барикадите на Оранжевата революция. Там, където отбелязахме 30-годишнината от независимостта на Украйна. Там, където ще отбележим Деня на победата на Украйна".
Естонското правителство съобщи, че ще осигури 27 автобуса за градския транспорт на Киев, а частни донори са събрали пари за 13 електрогенератора.
Руското ръководство не обсъжда нова вълна на мобилизация заради Украйна, заявиха от Кремъл и допълниха, че виновните за екзекуциите на руски военнопленници ще бъдат изправени пред правосъдието.
Според "Вашингтон пост" Русия е сключила споразумение с Иран, което ще ѝ позволи до няколко месеца да започне масово производство на бойни дронове от иранския модел, използвани при досегашните бомбардировки над Киев и други украински градове.Плевенският окръжен съд заседава днес по делото срещу шофьора на камиона предизвикал катастрофата край Телиш при която в края на март загина 12-годишната Сияна Попова, а дядо ѝ пострада тежко. По време на пет часовото съдебно заседание бяха разпитани тримата явили се призовани свидетели, както и двама вещи лица. Обвиняемият шофьор отново..
На този етап в Министерството на външните работи не е постъпвало искане от страна на Москва самолетът на руския президент Владимир Путин да прелети през българското въздушно пространство напът за Унгария, където се очаква той да се срещне с американския си колега Доналд Тръмп. Намеренията са срещата на върха в Будапеща да се състои през..
На 21 октомври силистренският Драматично-куклен театър ще представи премиерата на най-новата постановка "Вяра, надежда и любов" - пиеса, която носи едновременно хумор, тъга и дълбока човешка философия. Една история за трите лица на човешката мечта – и за това колко близо може да е щастието, когато спрем да го търсим надалеч. Автор и режисьор е..
Достъпът на камионите с хуманитарна помощ в северната част на ивицата Газа все още е затруднен, обяви ООН, седмица след постигнатото споразумение между Израел и "Хамас". Палестинската групировка призова днес посредниците в преговорите с Израел да настояват за следващите стъпки от плана за прекратяване на огъня в анклава, съобщават Ройтерс и..
В ход са усилени дипломатически действия за организиране на среща в Будапеща между президентите на Съединените щати и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин през следващите две седмици. Унгарският премиер Виктор Орбан заяви, че това ще бъде "среща за мир". Тръмп и Путин планират да се срещнат в Будапеща Унгария ще гарантира, че руският..
Северноцентралното държавно горско предприятие (СЦДП) не е позволявало и не е извършвало поголовна сеч в горите около язовир "Йовковци". Така отговориха горските на твърденията на управителя на Водоснабдяване и канализация "Йовковци", че поголовната сеч е причината цяла седмица дружеството да не може да се справи с мътната вода, която от..
Американският президент Доналд Тръмп е завел ново дело за клевета за 15 млрд. долара срещу в. "Ню Йорк таймс", предаде Франс прес, цитиран от БТА. Жалбата от 40 страници, подадена снощи в съд във Флорида, е насочена срещу вестника, трима от неговите журналисти и издателската къща, която публикува книга, написана от двама от журналистите...
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
" Тази институционална война между част от законодателната власт и президента - война най-общо казано между Пеевски и президента Радев, ще покорява все..
Голямата игра е между големите трима мъже в държавата - Борисов, Пеевски и Радев. Сблъсъкът и динамиката между тях ще предопредели не само живота на..