Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Власт и бизнес обсъдиха изпълнението на стратегията за корпоративна и социална отговорност

Срещата във Велико Търново
Снимка: Здравка Маслянкова

Липсата на пълен законодателен пакет, с който България може да усвоява средствата по Плана за възстановяване и устойчивост, няма да попречи за успешното приключване на Националната стратегия за корпоративна и социална отговорност. Това заявиха представители на Министерството на труда и социалната политика във Великотърновския университет, където се провежда среща с бизнеса и неправителствените организации.

Държавата не подкрепя финансово бизнеса, за да прилага целите на Националната стратегия за корпоративна и социална отговорност, която приключва догодина, все повече компании я прилагат на доброволен принцип, коментираха във Велико Търново Румен Донев и Елена Каменова, експерти в Министерството на труда и социалната политика:

"Основната задача  на министерството чрез тази стратегия е да убеди мениджърите, ръководителите на различните видове структури в ползата от прилагането на практики от сферата на корпоративната и социалната отговорност", посочи Донев.

"Вид модел, устойчив модел за изграждане на бизнеса, не толкова финансовата гледна точка е от значение при неговото прилагане", допълни Каменова.

За да се случват практиките за корпоративна и социална отговорност, на бизнеса му е нужна финансова подкрепа, а тя идва от оперативните програми и към това е насочен интересът, коментира Георги Стефанов от Стопанската камара:

"Към всички оперативни програми, особено касаещи модернизиране на предприятия, доста проекти има изпълнени от местните великотърновски фирми".

Бизнесът се надява и на подкрепа от Плана за възстановяване.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Запръстяват площадката при ТЕЦ "Бобов дол", където се запалиха вагони със слама

Продължава гасенето на балите със слама, които пламнаха преди три дни на площадката на ТЕЦ "Бобов дол".  Прави се запръстяване на площадката, където се подпалиха вагоните, каза за БНР началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил комисар Светлин Георгиев.  Пожар е възникнал отново на площадката на ТЕЦ..

публикувано на 29.07.25 в 21:00
Доналд Тръмп

Тръмп потвърди новия краен срок от 10 дни за Русия да постигне примирие с Украйна

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп потвърди във вторник, че новият му краен срок за Русия да постигне споразумение с Украйна е десет дни, считано от днес, съобщават Ройтерс и Блумбърг. "Десет дни от днес... и тогава, знаете ли, ще въведем тарифи и други подобни неща, и не знам дали това ще засегне Русия, защото президентът Владимир..

публикувано на 29.07.25 в 20:59
На заседанието на Комисията по образованието и науката в Народното събрание - 29 юли 2025 г.

Промените в Закона за предучилищното и училищното образование на дневен ред в ресорната комисия

Парламентарната комисия по образованието обсъди на първо четене промени в Закона за предучилищното и училищното образование, с които се забраняват мобилните телефони в училище и се въвежда избираем час по възпитание и ценности.  Промени в Закона за училищното образование обсъжда ресорната комисия в НС МОН предлага редица законови промени,..

публикувано на 29.07.25 в 20:31
Алваро Гарсия Ортис, главен прокурор на Испания

В Испания започва съдебен процес срещу главния прокурор на страната

Върховният съд на Испания потвърди започването на съдебен процес срещу главния прокурор на страната. Алваро Гарсия Ортис е обвинен за изтичане на конфиденциална информация по дело за данъчна измама. Според тримата магистрати от Апелативната камара на Върховния съд има достатъчно доказателства за повдигане на обвинение срещу ръководителя на..

публикувано на 29.07.25 в 20:26

Голям пожар в момчилградското село Седефче изгори три къщи

Седемчленно семейство и възрастна жена останаха без дом, след като пожар изпепели къщите им в момчилградското село Седефче този следобед. Пострадалото семейство е настанено в жилище в Крумовград, а жената е при свои близки, съобщи кметът на Седефче Мехмед Хаджиселим. Изгорели са още две необитаеми сгради и няколко помощни постройки. Не се е..

публикувано на 29.07.25 в 20:19

Пожарът край село Кривня, община Провадия, е напълно изгасен

Пожарът край село Кривня, община Провадия, е напълно изгасен.  Загасиха пожара в Провадийско Движението от град Провадия към селото и към магистрала "Хемус" е възстановено. В гасенето да се включили с техника и служители и много от фирмите в района, съобщи кметът на Провадия Димо Димов.  Пожарът между Мелница и Срем още бушува Овладян е..

публикувано на 29.07.25 в 20:01
Киър Стармър

Великобритания ще признае палестинска държава през септември, ако Израел не изпълни няколко условия

Британският премиер Киър Стармър обяви в понеделник, че Великобритания ще се присъедини към Франция и ще стане втората страна от Г-7, както и втората западна държа в Съвета за сигурност на ООН, която ще признае Палестина за държава на срещата на Организацията на обединените нации през септември, освен ако Израел не изпълни няколко искания,..

публикувано на 29.07.25 в 20:00