Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви, че Турция и Сирия могат да започнат процес на помирение по модела, следван в отношенията с Египет, предаде турската частна телевизия НТВ, цитирана от БТА.
Ердоган отбеляза, че турско-египетският процес е започнал след срещата му с президента на Египет Абдел Фатах ас Сиси покрай Световното първенство по футбол в Катар и изрази желание той да бъде продължен на министерско равнище.
В по-нататъшния процес, така, както нещата се наместиха с Египет, по същия начин въпросът може да бъде уреден и със Сирия. В политиката няма (място за) сърдене, каза Ердоган на среща с младежи по време на партийно събитие в град Кония.
Турският лидер посочи, че срещата му с Ас Сиси в Катар е продължила между половин час и 45 минути и двамата са обсъдили двустранните отношения.
"Сега нашите министри на по-ниско ниво трябва да започнат посещения, а след това да разширим и да развием своите срещи, като се съсредоточим върху това да премахнем тази неприязън и обида между вас (Египет) и Турция", е казал по собствените му думи Ердоган на Ас Сиси. "Казахме, че не бива да има такъв проблем между Турция и Египет в Средиземно море", посочи още той.
"Сега процесът (с Кайро) е започнал, процес, който ще продължи с нашите министри. Тогава ще се обединим в Средиземноморието, защото връзките между народите на Египет и Турция са много различни, не бива да губим тази сила в полза на други. Гърция не може да достигне това положение. Затова вярвам, че ще има добро развитие", подчерта президентът на Турция.
Братството на Троянския манастир и много поклонници посрещнаха вчера новия игумен на светата обител Драговитийския епископ Василий. Той беше въдворен в служение от ловчанскиая митрополит Гавриил в деня в който манастира тържествено отбеляза празника на чудотворната икона на света Богородица Троеручица, която се пази там още от самото..
Групата на "Обнови Европа" в Европарламента, част от която са евродепутатите от ПП, категорично осъжда "нарастващата кампания спрямо демократичните институции и върховенството на закона в България". Пример за това е политически мотивираният арест на кмета на Варна Благой Коцев, се казва в позиция на групата. В нея се подчертава, че извършеният..
Европейският съюз трябва да реагира незабавно с контрамерки срещу "възмутителната" заплаха на американския президент Доналд Тръмп за повишаване на митата за европейските стоки, заяви евродепутатът Бернд Ланге, председател на Комисията помеждународна търговия в Европейския парламент. Съединените щати наложиха 20 процентни мита за европейския внос..
Регионалната инспекция по околната среда и водите във Враца ще провери сигнал за находище на инвазивен вид кактус в района на мездренското село Зверино. Според специалисти, появата на растения с неестествено местообитание може да увреди местната екосистема. В района на Зверино има защитени зони по "Натура 2000". Селото се намира на..
В област Ловеч вече са ожънати над 70% от засетите площи с пшеница, ечемик и рапица, а зърнопроизводителите отчитат по-добри добиви в сравнение с миналата година. Настояват обаче за по-високи изкупни цени на зърното. Тази година в Ловешко с пшеница са засети 230 хиляди декара с пшеница, което е с 10% повече от миналата, поясни Адриана..
Министър-председателят Росен Желязков ще участва днес в инспектирането на приключилите ремонтни дейности и цялостна реконструкция на пречиствателна станция "Ясна поляна". Инвестицията е за над 22 млн. лв. и гарантира сигурното водоснабдяване и високо качество на питейната вода за жителите и гостите по Южното Черноморие. На събитието,..
Първи за годината православен лагер за деца приключва днес в Клисурския манастир "Св. св. Кирил и Методий". През седмицата малчугани от различни краища на страната се обучаваха в християнската религия, пяха и играха сред природата. Началото на детския православен лагер в Клисурския манастир се поставя през 2013 година. От тогава до сега..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
България можеше и по-рано да влезе в еврозоната. Загубихме време. Можехме да сме заедно с хърватите , защото се движехме успоредно в този процес. Те..