За днес за 8 области е обявен червен код за значителни валежи - Бургас, Варна, Добрич, Силистра, Шумен, Разград, Търговище и Ямбол. За момента обстановката там е спокойна, съобщават кореспондентите на БНР. Ниската част на курорта Лозенец е под вода. За втори път за последните 4 дни се наводняват десетки къщи и хотели. В 08.00 часа тази сутрин..
Административният съд в Кюстендил потвърди глоби от 270 000 лева общо по две наказателни постановления, наложени от РИОСВ за ТЕЦ "Бобов дол". Решението на съда, потвърдил решение на Дупнишкия районен съд по двете дела, е окончателно. От РИОСВ направили две внезапни проверки за замърсяванията на въздуха в района на ТЕЦ-а по сигнал за силна..
Европейският парламент подкрепи законодателство, което улеснява отнемането на правото на безвизово пътуване до Европейския съюз от страни, които представляват риск за сигурността или нарушават правата на човека. Евродепутатите одобриха реформа на механизма на ЕС за суспендиране на визите, засягаща 61 държави, чиито граждани в момента могат..
В Силистренска област до обяд са отчетени между 12 и 15 литра валежи на квадратен метър. Данните са от автоматичните станции, които отчитат количествата в реално време. Според прогнозите сумарните валежи до утре сутрин могат да достигнат около 60–65 литра на квадратен метър, което съответства на червения предупредителен код за обилни дъждове,..
Казусът "Сарафов" може да се реши с намеса на законодателя - или разпоредбата да се направи с обратно действие, или да започне процедурата по избор на нов състав на Висшия съдебен съвет (ВСС). Това мнение изказа пред БНР доц. д-р Христо Орманджиев, преподавател по Конституционно право във Великотърновския университет. "Различните становища (за..
Общинският съветник от Царево Димитър Йовнов заяви пред БНР, че хората в града се опасяват от по-тежки поражения след новите валежи, които продължават и в момента. "Бизнесът е на колене и чака общо взето държавата да си свърши работата, защото това ни се случва за втори път. Това са най-големите икономически дейци в града. Всичко е по..
Кметът на столичния район "Красно село" Цвета Николаева заяви, че ситуацията със сметоизвозването е кризисна. По време на комисията по Екология в Столичния общински съвет, тя съобщи, че през вчерашния ден едва 15% от боклука в района е извозен. Имало е проблем в района на болница "Пирогов". Николаева поиска спешна дезинфекция, особено в района на..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..