Агенцията за социално подпомагане започва реализацията на "Програмата за храни и материално подпомагане 2021 – 2027 година", финансирана от Европейския социален фонд +.
Вече е одобрено предложението, с което в рамките на тригодишен период ще бъдат закупувани хранителни продукти и продукти за хигиенни нужди, както и артикули за новородени деца.
Популярната у нас Европейска оперативна програма за храни за нуждаещи се продължава в новия програмен период, като освен продукти за първа необходимост, ще се закупят и основни продукти за лична хигиена и почистващи препарати.
Общият размер на безвъзмездната финансова помощ от Европейския социален фонд плюс и от Националното съфинансиране за тригодишния период, е 94 милиона и 500 хиляди лева. Програмата е надградена и с още един компонент, за който са отделени още близо 2 милиона лева за същия период.
Предвидено е закупуване на продукти и артикули за новородени деца, които ще достигат до нуждаещи се семейства в бедност и риск от бедност. Те ще получават пакети за бебета, условно разделени на две части: веднъж при раждането и втория път до навършване на шест месеца на детето.
Предстои Агенцията за социално подпомагане да обяви обществените поръчки за доставка на всичко необходимо - от храните, през хигиенните материали, до бебешките артикули, за да се доставят и да започне тяхното разпределение.
Много хора са загинали или са в неизвестност след експлозия във военен завод за експлозиви в щата Тенеси, казаха властите и добавиха, че вторични експлозии са принудили спасителите да стоят настрана от горящите отломки, предаде Асошиейтед прес. Местни жители казаха, че са чули и усетили експлозията на километри от завода на "Акюрът Енърджетик..
След повече от година забавяне в Монтана започва поставяне на безплатни климатици. Монтажът ще стартира след месец. 4100 климатика трябва да бъдат поставени до Нова година. В Монтана има най-много желаещи за безплатни отоплителни уреди в страната Повече от година жителите на Монтана и общината чакаха да подменят печките на твърдо гориво с..
Археологът професор Людмил Вагалински е тазгодишният носител на голямата награда на Международното изложение "Културен туризъм", което тази вечер беше закрито във Велико Търново. БНР е медиен партньор на форума. Наградата за личност с принос в развитието на културния туризъм беше присъдена на професор Вагалински за археологическите..
Софийският градски съд решава да пусне ли от ареста варненския кмет Благомир Коцев. Защитата мотивира молбата за промяна на мярката му за неотклонение - само 2 седмици, след като състав на Софийския апелативен съд му отказа - с повторния разпит на бившия заместник на Коцев Диян Иванов, в който той заявява, че е бил принуждаван със заплахи да свидетелства..
Лидерите на Германия, Франция и Великобритания приветстваха споразумението за примирие в Близкия изток и обещаното освобождение на израелските заложници. Канцлерът Фридрих Мерц, президентът Еманюел Макрон и премиерът Киър Стармър подчертаха, че сега страните по споразумението трябва да изпълнят поетите ангажименти изцяло и без забавяне...
Гражданско сдружение БОЕЦ провежда протест пред централата на "ДПС – Ново начало" под надслов "Боклук за боклука". Поводът за недоволството е кризата с боклука в столичните квартали Красно село и Люлин. Представителите на организацията призоваха гражданите от тези квартали да донесат събраните отпадъци и да ги изсипят пред сградата. В района има..
15-дневният отпуск за мъжете, познат като отпуск по бащинство, да може да се ползва наведнъж или на части от деня на раждането до навършването на 1 година на детето. Това предвижда проект за промени в Кодекса на труда, внесен този следобед от Венко Сабрутев и група народни представители от "Продължаваме промяната-Демократична България". В момента..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..
"Това, което наблюдаваме през последните дни в София, е до някаква степен и обнадеждаващо. Показва, че гражданското общество функционира и може да се..