"Демократична България", "БСП за България" и "Български възход" се отзоваха на поканата за разговор в Народното събрание, за да обсъдят декларацията с четирите основни национални приоритета на "Продължаваме промяната".
От ПП формулираха четирите национални цели така:
От ГЕРБ-СДС, ДПС и "Възраждане" нямаше представители на срещата.
"Никакви разговори с никого не са водени по отношение на персонален състав на един евентуален кабинет", беше категоричен акад. Николай Денков, който днес получи от президента втория проучвателен мандат за съставяне на правителство в 48-ото Народно събрание.
От ДБ смятат, че документът е "годна основа за формиране на стабилно управление", посочи Христо Иванов. Според него опитът на ПП да предложи правителство на малцинството е проява на "политическа смелост" и затова от ДБ са склонни да подкрепят проекта за решение.
От БВ отново настояха за писмено споразумение с ясно разписани срокове и механизми за вземане на решение, в противен случай имало опасност амбициозните цели да не бъдат изпълнение.
В края на срещата Кирил Петков каза, че се надява в следващите дни несъгласията да бъдат комуникирани.
Кристиан Вигенин отбеляза, че ГЕРБ, ДПС и "Възраждане" имат общо 127 народни представители, които не са дошли и не участват в разговорите. Трите формации до момента не се ангажираха в диалог с ПП, което ни води до заключението, че нямат намерение да подкрепят евентуално декларация за приоритетите и да подкрепят правителство с втория мандат, коментира той.
Вигенин посочи, че споделят основните цели, които са набелязани в проекта, а именно развитие на конкурентна и иновативна икономика, гарантиране на национална сигурност и върховенство на правото, постигане на енергийна независимост, намаляване на социалните неравенства и достъп до качествено здравеопазване и образование.
В текста на проекта обаче са залегнали предложения, по които нямаме съгласие. По тях не можем да правим компромиси и на този етап по наша преценка те нито могат да бъдат извадени, нито могат да бъдат коригирани, посочи Вигенин.
Номинираният от ПП за министър-председател Николай Денков коментира, че проблемите са най-вече в две посоки - едната е свързана най-вече с отношението към войната в Украйна и позицията на България в този конфликт, а втората е свързана с изборния процес. Имахме дискусия и търсихме решения, това е вашето решение и ние го уважаваме. Така, както вие оставихте вратата отворена за последващи дискусии, от наша страна ще срещнете същото разбиране, посочи Денков.
Росен Карадимов няма да се откаже от кандидатурата си за председател на Комисията за защита на конкуренцията. Това стана ясно от негово интервю за БНТ. Според Карадимов, той е получил безпрецедентна обществена подкрепа - от работодателите и синдикатите. Той обясни, че широката подкрепа се дължи на професионалната му биография...
Най-малко четирима души са загинали, след като циклонът "Гаранс" връхлетя вчера френската отвъдморска територия Реюнион. Скоростта на вятъра е надхвърлила 150 км/ч, предаде Ройтерс. "Гаранс" беше понижен до силна тропическа буря и червеният код за опасност беше отменен", съобщи в социалната мрежа "Екс" местната префектура, която предупреди..
Както по всеки въпрос и с вейпинга има две гледни точки. Едната - че това е нов начин подрастващите да бъдат пристрастени към никотина и вейповете не трябва да се продават свободно. А другата - че вейпингът е ефективен начин пушачите да откажат цигарите. Но и двете страни са съгласни, че вейпингът сред младежите е проблем. Историята на вейпинга..
Палестинската групировка "Хамас" обяви, че отхвърля "формулировката" на Израел за удължаване на първата фаза от примирието в ивицата Газа. Днес е денят, в който първият етап от сделката изтича. Говорител на "Хамас" е заявил за телевизия "Ал-араби", че в момента не се провеждат преговори за втората фаза от прекратяването на огъня, предаде..
Големият въпрос с ПВУ е дали тези проекти, които са били планирани и замислени, ще бъдат реализирани, дали някои ще бъдат изобщо започвани. Някои проекти са били предвидени за реализиране само ако има пари от Европа . Явно ще се наложи орязване. Това заяви в предаването "Политически НЕкоректно" Лъчезар Богданов от Института за пазарна..
Сегашният проектобюджет е 85% същият като предишния бюджет , за който всички обясняваха как държавата ще фалира. Сега изведнъж се оказа, че това е единствено възможният бюджет . Числата са едни и същи. Въпрос на елементарно счетоводство е. Това мнение изрази пред БНР главният икономист на КНСБ Любослав Костов. Трябваше да има..
29 души са задържани при операция в София проведена срещу разпространението на наркотици. Акцията е в последните дни на месец февруари при нея са открити и различни видове дрога. Автопатрул на Девето РУ задържа трима мъже в района на жк "Люлин 5". Полицейските действия са предприети незабавно, след като е получена информация, че тримата са..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..