Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Слушателите на БНР избират "Музикант на годината 2022"

Анкетата продължава до края на месец февруари

По установена през годините традиция в първия вторник от Новата година екипът на предаването „Алегро виваче“ по "Хоризонт" обяви началото на националната анкета сред слушателите на БНР за избор на „Музикант на годината 2022“ в класическите жанрове.  

Освен голямата награда "Музикант на годината" - уникална бронзова статуетка на скулптора Христо Илиев, според броя на гласовете се определят и призове в няколко други категории, сред които "Активна творческа дейност", "Ансамбъл нагодината", "Музикален проект на годината", "Премиера", „Юбилей“, „Млад музикант на годината“ и др.

За 32-ри пореден път анкетата сред слушателите на БНР стартира с установения вече регламент:

Всеки участник в анкетата има право на едно предложение, а победител е музикантът, събрал най-много гласове. Състави от двама и повече изпълнители, както и музикални проекти се състезават в отделни категории: "Ансамбъл на годината" и "Музикален проект на годината".

Всеки слушател може да подкрепи само една кандидатура (не се гласува поотделно за различните категории).

Гласуването е еднократно в интернет на адрес muzikant.bnr.bg, или по време на предаването - всеки вторник от 21.10 до 23.00 часа по програма "Хоризонт" на БНР. Срок - до края на месец февруари.

Внимание! Гласът се зачита само с изписани две имена и актуален телефон за връзка.

* * *

Екипът на предаването "Алегро виваче" представи своите номинации (имената са изписани по азбучен ред): 

- Александър Мутафчийски - оперетен артист и режисьор

- Веселина Кацарова - оперна певица

- Виви Василева - перкусионистка

- Деляна Лазарова - диригентка

- Емануил Иванов - пианист

- Ина Кънчева - оперна певица

- Красимира Стоянова - оперна певица

- Лия Петрова - цигуларка

- Любомира Александрова - хорова диригентка

- Надежда Цанова - пианистка

- Светлина Стоянова - оперна певица

- Стоян Караиванов - бандонеонист

Пълния актуален списък на предложените музиканти, ансамбли и проекти можете да видите в групата Allegro Vivace по Хоризонт във Facebook.

Гласуването продължава до края на месец февруари 2023 г.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

БНР определи финалистите в Конкурса за нова българска поп и рок музика "Пролет`24"

74 песни бяха допуснати за участие в категория "Нова българска поп и рок музика" на конкурса на Българското национално радио (БНР) за нова българска поп и рок музика "Пролет`24".  Селекционна комисия от музикални редактори в БНР определи 12-те финалисти, които ще изпълнят песните си на живо пред жури (съставено от композитори, певци, автори..

публикувано на 20.04.24 в 08:30
Петър Петров, баритон (1919-2005)

Спомен за баритона Петър Петров

През април отбелязваме 105-годишнината на един много обичан баритон през 50-те и 60-те години на отминалия век - Петър Петров.  Предполагам, че всички, които са гледали спектакли на Софийската опера с негово участие, веднага ще си го спомнят - той беше много емоционален певец, веднага привличаше вниманието на публиката със сърцатата си..

публикувано на 19.04.24 в 19:25
Български камерен оркестър - Добрич с диригент Арто Чифчиян

Седмицата на камерната музика в Добрич с почит към диригента Константин Илиев

На 23 април в Добрич започва Седмицата на камерната музика "Константин Илиев".  С изданието тази година се отбелязва 100-годишнината от рождението на диригента Константин Илиев, един от основателите на фестивала, както и на местния камерен оркестър. Концертите са четири и се провеждат всяка вечер до 26 април включително в концертната зала..

публикувано на 19.04.24 в 18:51

Независимите артисти на път: Историята на "Астория"

Песен за заслепеното човечество, което иска да се предреши, но не може. Така, както не успява да се предреши в измислената история за несъществуващата Астория. Зойфер не е особено познат в България. Единствената книга с негови пиеси, публикувана на български, Валерия намира случайно в библиотеката на НАТФИЗ. " Стоеше на едно..

публикувано на 19.04.24 в 14:59
Донка Ангъчева и президентът на Шопеновото общество проф. д-р Теодор Каницер

Шопенова вечер от поредицата "Изкуството продължава да живее"

На 13 април публиката в Стъклената зала на Музикферайн имаше удоволствието да присъства на забележителна, емоционална  галавечер с изкуството на гениалния композитор Фредерик Шопен. Концертът беше организиран от изявената българска пианистка Донка Ангъчева като поредна блестяща инициатива в рамките на създадения от нея в Австрия проект „Изкуството..

публикувано на 19.04.24 в 12:54

Летящите охлюви и вълшебни механизми на Атанас Хранов

"Героят Наско Х. се появи отново след толкова години на забвение. Най-накрая пак излезе и се надявам да продължи да живее неговия приказен живот . Появи се в три романа, но след това Александър Секулов започна да се занимава с драматургия, написа други романи и малко ми липсваше. Той самият предложи да напише една от историите за Наско Х. Така..

публикувано на 18.04.24 в 09:57
Евгени Иванов, орнамент

Първа изложба на автентични български килими в Париж след повече от век

Първа изложба на автентични български килими в Париж след повече от век се открива утре вечер - 18 април. Изработени преди стотици години екземпляри ще бъдат показани в галерията на Българския културен институт във френската столица. Става дума за 40 оригинални български килими от 19 -ти и 20 -ти век, които до този момент не са показвани и..

публикувано на 17.04.24 в 19:25