Столичната полиция продължава разследването на случая, при който се твърди, че познатият на полицията Иван Белишки е заплашил депутат от партия "Възраждане" по-рано днес.
От СДВР потвърдиха пред БНР, че Белишки е задържан. Преди това се наложи той да бъде прегледан заради оплаквания.
Белишки, който е син на кмета на Панагюрище, беше задържан днес следобед от екипи на СДВР на столичната улица "Нишава".
Това стана след сигнал от депутат от партия "Възраждане" че Белишки го е заплашвал с пистолет.
Наложи се обаче задържаният да бъде прегледан заради оплаквания от негова страна.
По-рано днес от "Възраждане" разпространиха писмо, в което твърдят, че арестуваният мъж е заплашил общо двама депутати от партията като единият случай е от днес.
По случая тече досъдебно производство в СДВР.
Изясняват се обстоятелствата около целия казус.

Украйна ще води конструктивни преговори, увери ръководителят на делегацията за разговорите в Женева Андрий Ермак. Там започнаха преговорите по плана на Доналд Тръмп с участието на европейски лидери. Американската администрация вече представя 28-те точки от плана като "рамка за преговори". Проектът породи в Украйна и Европа опасения от..
Пореден протест срещу реформата в платеното паркиране в София от догодина се проведе днес пред Столична община. Демонстрантите настояват планираните промени да бъдат преразгледани. Според тях Общината не предлага реално решение на проблема с липсата на паркоместа. Пореден протест срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в..
"Публиката прекалено много се концентрира върху бюджета. Има редица по-важни проблеми. Бюджетът е средство за провеждане на политика". Това обясни пред БНР Михаил Миков, бивш висш партиен функционер от БСП, бивш вътрешен министър, бивш председател на НС. "Възниква по-големият въпрос за това накъде върви България. Успяващите държави в..
Двуезичен албум представя днес екипа на Детския радиохор на Българското национална радио. Албумът е посветен на историята на състава. Венеция Караманова, диригент на хора, разказа пред БНР: "Той е двуезичен - с огромна благодарност към издателството, че се постара. Ние го правим като продължение на албума, който направи маестрото за..
Делегация на "Хамас" днес е в Кайро, за да се срещне с посредниците за постигане на мир във войната в Газа, съобщиха източник от египетските служби за сигурност и източник от "Хамас", докато Израел и палестинската въоръжена групировка продължават да си разменят обвинения за нарушения на примирието, предаде Ройтерс. Представителят на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация. Той е това, което сегашното коалиционно мнозинство би подкрепило. Днес нямаше да си говорим за еврозоната и ползите от нея, нямаше да си говорим дори за бюджет, ако не беше стартирало..
Всички пътища и населени места в общините Петрич и Сандански, които миналата нощ бяха залети от проливните дъждове, вече са отводнени, като са почистени и наносите от кал по улиците и междуселските пътища. Голям пожар е възникнал тази нощ в хотел в курортната местност "Семково" над Белица. Екипите на пожарната и общинските..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
"От плана, който Уиткоф предложи, се очаква Европа да плати за цялото удоволствие . Включително възстановяването на Украйна, от което Тръмп се надява..
Има реален шанс за спиране на войната, но с изключително много неясноти относно мира . Това мнение изрази пред БНР Любомир Кючуков, директор на..