Четири деца са били задържани днес при рутинна проверка на служители на Областната администрация в Добрич заради вандалски прояви върху държавен имот. Сградата е бивша почивна база на Държавното автомобилно предприятие и се намира в село Кранево. Областният управител на Добрич ще поиска обяснения от охраняващата фирма и ще подаде жалба до полицията.
Четирите деца са се намирали на територията на почивната база, подаден е бил сигнал до телефон 112 от служителите на Областната администрация, извършили проверката, уточни областният управител на Добрич Здравко Здравков.
Установено е, че децата са на спортен лагер в село Кранево, те и техните възпитатели са били разпитани.
Висшият съдебен съвет даде сградата на бившата централа на "Движението за права и свободи" на столичния булевард "Александър Стамболийски" - 45 за безвъзмездно ползване от европрокуратурата. Членът на ВСС Стефан Гроздев посочи, че сега сградата е в много добро състояние, но ще са необходими допълнителни строително- ремонтни дейности...
Заради вятъра пожарът в Пирин отново е станал върхов. Три военни хеликоптера участват в гасенето от въздуха на пожара в Пирин. Два от тях са на българските ВВС и един от Унгария, осигурен по механизма за гражданска защита на ЕС. Очаква се в този час да пристигнат и самолетите от Швеция, които най-вероятно също ще бъдат насочени към този пожар. Той..
Бившият руски президент Дмитрий Медведев заяви в понеделник, че рамковото търговско споразумение, сключено между Европейския съюз и Съединените щати, е "антируско", оприличавайки го на фактическа забрана за закупуване на руски петрол и газ, предаде Ройтерс. САЩ сключиха търговска сделка с ЕС, налагайки 15% мита върху вноса на повечето..
Нов повод за национална гордост ни донесоха българските ученици по природни науки и лингвистика, които тази сутрин се завърнаха с 12 отличия от най-престижните международни олимпиади в Тайван и Филипините. На 22-рата Международна олимпиада по лингвистика, проведена в Тайпе, Ванеса Калинкова, ученичка от Профилираната природо-математическа..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп увеличи натиска върху Русия да прекрати войната си в Украйна, заявявайки в понеделник, че определя нов срок от 10 до 12 дни, в който Москва да постигне напредък по този въпрос, предаде Ройтерс. "Ще определя нов краен срок от десет-дванайсет дни, считано от днес. Просто няма причина да чакаме. Исках да съм..
Германия обмисля повишаване на пенсионната възраст до 70 години. Идеята на министерството на икономиката предизвика бурни реакции. Министърката на икономиката на Германия Катерина Райхе предизвика остри реакции с призива си германците да работят повече и по-дълго. Според нея демографските промени и увеличената продължителност на живота..
Започна ремонтът на четвъртия етаж в шуменската многопрофилна болница, където ще се пребазира Детското отделение. Това съобщават от МБАЛ - Шумен. Предвижда се цялостно да бъдат реновирани и обновени болничните стаи и санитарните помещения, както и да бъдат подменени ел.инсталацията, водопроводни и канализационни елементи. "Целият екип на..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..