Над 700 снегопочистващи машини обработват пътните настилки в районите със снеговалеж, съобщават от Пътната агенция.
В област Смолян е ограничено движението на моторни превозни средства с ремаркета и полуремаркета. Ограничено е преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 тона през проходите Печинско, Рожен, Превала и Троянски.
Сняг вали в района на Смолян и в Северозападна България.
Тази нощ в полицията в Пазарджик са получени сигнали за закъсали товарни автомобили в районите на АМ "Тракия", пътя Пазарджик-Панагюрище и по пътя Батак-Доспат, в района на Картела. В момента обстановката на територията на областта е нормална. Няма затворени пътища и бедстващи хора.
Екипи на областното пътно управление в Пазарджик са разчистили паднала скална маса на пътя за Велинград. Сигнал за свличане на скална маса е получен и за отсечката Панагюрски колони-Златица. Засегнатите участъци са разчистени.
От полицията апелират за повишено внимание при пътуване в родопската част на региона, тъй като на места има заледявания. По пътните отсечки Белово- Юндола и Панагюрски колони има снегонавявания.
От пътната агенция призовават шофьорите да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със съобразена скорост, както и да не предприемат изпреварване на снегопочистващата техника.
Промени в размерите на изплащаните командировъчни за страната и за чужбина ще разгледа на извънредно заседание днес Националният съвет за тристранно сътрудничество. Държавата предлага дневните пари за командировка във страната да се завишат от сегашните 20 лева на минимум 40 лева, предаде репортер на БНР. От 2008 г. размерът на дневните..
Днес в Долната камара на испанския Конгрес започва обсъждането на вота на недоверие към правителството на Педро Санчес. Той е внесен от крайнодясната партия "Вокс", но ще бъде официално представен от независимия политик Рамон Тамамес. Вотът на недоверие ще се гласува в сряда сутринта, но според политическите анализатори няма шанс..
Демонстранти запалиха купища боклук в централната част на Париж, след като правителството на президента Еманюел Макрон оцеля при два вота на недоверие, поискани заради непопулярната пенсионна реформа, предаде Ройтерс. Тя предвижда увеличаване на пенсионната възраст от 62 на 64 години. Миналата седмица Макрон използва едно от конституционните..
Втори ден продължава държавното посещение на председателя на Китайската народна република Си Цзинпин в Русия. Днес започват официалните руско-китайски преговори първо в тесен, а след това и в разширен състав. Очаква се двете делегации да обсъдят икономическото и военнотехническото сътрудничество, както и да подпишат редица двустранни..
Експлозии разтърсиха Крим. Украйна твърди, че са унищожени руски крилати ракети "Калибър", а местните власти настояват, че са атакувани цивилни обекти. Украинското министерство на отбраната заяви, че взрив в град Джанкой, разположен в северната част на Кримския полуостров, е унищожил крилати ракети "Калибър" на руския Черноморски флот,..
Земеделци излизат на протест в Северна България с намерения да блокират кръговото кръстовище край с Трапище на главния път Разград – Търговище. Причина за недоволството им е рязкото поскъпване на водата за напояване, обявено от държавното дружество "Напоителни системи". 300% достига на места скока в цената на поливната вода – алармираха..
До края на днешния ден Централната избирателна комисия (ЦИК) ще приема заявления от лицата, които могат да участват в процесът по удостоверяване на машините за гласуване за изборите на втори април. Те се вписват във специално създаден регистър. Допуска участие на до двама представителите на регистрираните за участие в изборите партии, коалиции..
От догодина минималната работна заплата се предвижда да достигне 940 лева месечно, каза в интервю за БНР министърът на финансите Росица Велкова. Това е..
" Таван на цените е невъзможен . При опита, който има Унгария от подобна мярка през последната година, и при опита на България от 90-те години –..
" Ако прокуратурата има данни за готвен преврат, трябва тихо да си свърши работата , а не да хвърля в публичното пространство неща, за които се твърди,..