Много граждани идват днес пред паметника на Васил Левски в столицата, за да отдадат почит на делото на българския Апостол на Свободата. Те носят цветя, виждат се и много развети български знамена. Пред паметника дори се образуваха опашки от желаещи да засвидетелстват почитта си към Апостола.
Вижте снимките на репортера на БНР Елена Бейкова от паметника на Левски в столицата:
На 18 февруари 1873 г. в покрайнините на София е обесен Васил Левски, идеолог на българската национална революция, организатор и ръководител на българското националноосвободително движение.
С различни събития в цялата страна България отбелязва 150-ата годишнина от гибелта на Васил Левски.
С митинг-поклонение в Карлово завърши възпоменателното отбелязване на годишнината от гибелта на Левски. Дванайсетокласничката Мария Кръстанова прочете своето есе, отличено в традиционния литературен конкурс на Средно училище "Васил Левски“. На паметника на Апостола бяха положени гирлянд на славата, венци и цветя.
В родния дом на Левски беше отдадена почит към майката на Апостола Гина Кунчева. Стойо Карагенски, председател на карловския комитет "Васил Левски", обяви тазгодишния носител на наградата на местния комитет. С нея бе удостоена Дара Христова, ученичка в 12 клас в СУ "Васил Левски".
В Националния музей беше представен третия том от поредицата за Васил Левски "Нови документи и изследвания". Проведе се и среща с Христина Богданова – пра правнучка на Яна, сестрата на Левски.
Панихида в памет на йеродякон Игнатий – Васил Левски беше отслужена днес в храм "Света София" в столицата.
По-рано днес президентът Румен Радев откри мултимедийна дигитална експозиция "Изповедта на Апостола" в Националната галерия "Квадрат 500".
Окръжният съд в Хасково определи мярка за неотклонение "Задържане под стража" за обвинения за убийството в Хасково на 18-годишната Магдалена Русева Иван Костов на 17 г. За изхода на делото..
Президентът на Русия Владимир Путин може да се е отказал временно от максималистичните си цели в Украйна в полза на по-краткосрочни цели като укперването на властта си над вече окупираните украински територии и решаването на икономическите проблеми, пред които е изправена Москва. Това съобщи Си Ен Ен, като цитира два неназовани свои източника. "Това..
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" ще бъде спрян на 5 май за планов годишен ремонт и презареждане с ядрено гориво. До средата на месец юни, когато се планира да завърши ремонтът, ще бъдат извършени необходимите дейности по профилактика, превантивно техническо обслужване, модернизации и ремонт на оборудването и системите на Пети блок. В реактора на блока ще..
Депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков внесе в деловодството на НС четири проекта на решения за снемане на имунитетите на четирима народни представители от "Възраждане“. Специалната защита на Славчо Крумов, Ивайло Чорбов, Йордан Тодоров и Никола Димитров беше поискана от прокуратурата заради участието им в акцията срещу сградата на Представителството..
" Под въздействието на силно вълнение групата от хора може да бъде неконтролируема . Трябва да си даваме сметка, че в подобен момент може да има инструментализиране на младежките чувства и вълнения . Има политически фигури, които присъстваха на този протест". Това коментира пред БНР Георги Станков - психолог от Хасково, относно случая с..
Украйна няма да приеме "мир на всяка цена", заяви външният министър на страната на фона на поредните среднощни бомбардировки от руска страна. В обръщение пред украинския парламент - Върховната Рада, Андрий Сибига изложи червените линии, които по думите му остават ясни и непроменени. Киев никога няма да признае руски суверенитет над никой от временно..
Земетресение с магнитуд 7,4 по скалата на Рихтер разтърси в петък региона на протока Дрейк между нос Хорн и Антарктида на дълбочина от едва 10 км (6 мили), съобщи Геоложката служба на САЩ, цитирана от Ройтерс. Епицентърът му е на 219 километра южно от курортния град Ушуая, столицата на аржентинския архипелаг Огнена земя. Градът има..
Това са едни закачки, които са откакто се сблъскаха в политиката Бойко Борисов и Румен Радев . Това мнение изказа пред БНР ген. Спас Спасов, бивш..
Галин Томов е единственият майстор тъкач в района на Априлци. Той тъче икони, а с една от тях - на Богородица, която вижда насън, кандидатства за..
Може би търгуваме с Техеран , изказа мнението си пред БНР Григор Здравков от Легия "Антимафия" във връзка с казуса с Мирослав Беляшки . Съдът..