Русия и Съединените щати продължават да обсъждат по закрити канали Договора за стратегическите нападателни оръжия - последното останало двустранно споразумение за контрол над ядрените арсенали. Това заяви за агенция “Интерфакс” руският заместник-министър на външните работи Сергей Рябков.
Рябков потвърди изказванията на официални американски лица, че Москва и Вашингтон продължават обсъждането на договора, но по закрити канали. В същото време той добави, че “като цяло всичко вече е казано и по откритите канали”.
“Докато Съединените щати не променят поведението си, докато не видим признаци на здрав разум по отношение на действията им в Украйна, не виждаме шансове решението за преустановяване на участието в договора да бъде преразгледано”, посочи Рябков.
През декември миналата година в Кайро бяха насрочени консултации по договора, които бяха отложени от руската страна в последния момент. Миналата седмица Владимир Путин обяви, че Русия преустановява участието си в споразумението, Думата и Съветът на федерацията го подкрепиха, а вчера той подписа съответния закон. В закона се посочва, че евентуалното решение за възобновяване на руското участие в договора може да бъде взето от държавния глава.
Междувременно, ден след като в редица райони на Русия бяха забелязани и заснети неидентифицирани безпилотни летателни апарати, от министерството на отбраната съобщиха, че са предотвратили масирана атака с дронове срещу полуостров Крим.
"Шест ударни украински безпилотника са свалени със средствата на противовъздушната отбрана. Още четири украински безпилотни летателни апарата са извадени от строя със средствата на радиоелектронната борба. Не са допуснати жертви и разрушения на земята", заяви говорителят на военното ведомство Игор Конашенков.
Седмица на гняв и недоволство в цялата страна след смъртта на 12-годишната Сияна Попова, която загина в катастрофа край Телиш след като тир се вряза в автомобила, в който детето пътувало с баба си и дядо си. Протестиращите поискаха оставката на ръководството на Пътната агенция. За шест години в АПИ са сменени 7 управителни съвета...
До момента няма задържани след снощното напрежение между привърженици на партия ДПС - ДПС и полицията в бившата резиденция на Ахмед Доган в Бояна. Органите на реда обградиха сградата, след като в СДВР са подадени два сигнала. Единият от тях е от собственикът на имота в Бояна, а другият от симпатизанти на партията на Доган. Към тази сутрин..
От "Възраждане" предлагат да бъде създаден Институт по българистика "Св. св. Кирил и Методий", който да пропагандира българския език, история и култура по света. Предложението е записано в Закона за българския език, който от формацията внасят в пети парламент, разясни лидерът на партията Костадин Костадинов: "Всяка една от държавите има..
Руският посланик в Обединеното кралство не отрече твърденията, че руски сензори са били скрити в моретата около Великобритания в опит да следят британски ядрени подводници. "Сънди таймс“: Русия се опитва да шпионира британски ядрени подводници В интервю за Би Би Си Андрей Келин каза, че макар и да не отрича, че Русия се опитва да..
Прокуратурата в Кочани издаде заповед за разширяване на разследването на пожара в дискотека "Пулс" в Кочани с нови 19 души, съобщи снощи МИА, като се позовава на съобщения на прокуратурата и на Министерството на вътрешните работи на Република Северна Македония. Те са заподозрени в "тежки престъпления против обществената безопасност" и срещу..
Четирима души са пострадали след руски въздушен удар в украинския град Купянск. От руска страна се съобщава за отблъснати украински атаки с дронове в Ростовка област. Управителят на Харковска област Олег Синегубов публикува снимка на разрушена къща от руска управляема бомба при атаката в Купянск, като посочи, че още трима души може да са..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова ще присъства в Ловеч на традиционното отбелязване на празника Цветница. Тя ще бъде гост на част от събитията от "Цветница в Ловеч 2025". Председателят на парламента ще присъства на Златоустовата света литургия в Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий", която започва в 9.00 ч...
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
"България няма деца за убиване" и "Стига смърт на пътя". Това високо и ясно ще заявят всички, които ще участват в протестите, провокирани от смъртта..
Исканията ни са мирни, справедливи и честни - човешки искания - право на живот и да не се налага да излизаме, за да го искаме. Това заяви пред..