Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спецоперация в Шуменско за противодействие на битовата престъпност

Снимка: МВР

В ход е специализирана полицейска операция за противодействие на битовата престъпност. Тя се провежда на територията на Шуменска област. 

В днешната операция се проверяват частни адреси, търговски обекти и други места, за които има данни, че евентуално може да се извършва престъпна дейност или такава, свързана с административни нарушения.

На изградените контролно-пропускателни пунктове в изведените като рискови места продължават проверките на преминаващи превозни средства с оглед противодействие на различни по вид престъпления.

В проверките са включени екипи на "Охранителна полиция", "Пътна полиция", "Икономическа и криминална", както и екипи на  жандармерията.

 Извършва се профилактика и проверка на криминално проявени, ще се следи за недопускане на водачи, които шофират след употреба на алкохол или наркотични вещества.

Набелязани за проверки на търговски обекти, частни адреси, за които има сигнали за незаконно прикачване към електропреносната мрежа и за крадени дърва за огрев.

По публикацията работи: Екип на Радио Шумен


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Дом за възрастни в село Воден, Ямболско

Ремонт на Дома за възрастни в село Воден по Плана за възстановяване и устойчивост

До края на годината Домът за възрастни в боляровското село Воден ще бъде основно  ремонтиран, като за дейностите са осигурени над 2 милиона и 300 хиляди лева по Плана за възстановяване и устойчивост. 28 мъже и жени от цялата страна са настанени в бившето училище, което преди 15 години е преустроено в Дом за възрастни и..

публикувано на 22.05.25 в 00:13

Голяма демонстрация в Атина срещу войната в Газа

Голяма демонстрация се провежда в Атина срещу войната в Газа. Гърци и палестинци протестират заедно. Демонстрацията е пред гръцкия парламент. Стотици са палестинците, които живеят в Гърция. Към тях се включиха неправителствени организации за защита на човешките права, много студенти, пенсионери и работнически и синдикални организации. Силно е..

публикувано на 21.05.25 в 21:55
Бенямин Нетаняху

Нетаняху обяви, че е готов на "временно прекратяване на огъня“ в Газа

Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви, че е готов за "временно прекратяване на огъня“ в Газа, за да се осигури връщането на заложниците, държани от "Хамас" в анклава, предава АФП. 20 от заложниците със сигурност са живи, каза Нетаняху в изявление по телевизията. Нетаняху заяви още, че цялата Ивица Газа ще бъде под контрола на Израел до края..

публикувано на 21.05.25 в 21:22
Палестински деца бягат от израелски танк в бежанския лагер Дженин, на Западния бряг, 23 февруари 2025 г.

Редица страни от ЕС осъдиха действията на израелската армия спрямо дипломати на Западния бряг

ЕС и няколко европейски страни осъдиха действията на израелската армия заради предупредителни изстрели срещу дипломати в Западния бряг. Израел обяви, че дипломатите са се отклонили от одобрения маршрут на посещение, организирано от Палестинската автономна власт в Дженин. Палестинското външно министерство публикува видеоклип, на който се вижда как двама..

публикувано на 21.05.25 в 20:34

Полша е засякла подозрителен руски кораб в близост до кабел в Балтийско море

Полша е засякла подозрителна дейност от руски кораб от "сенчестия флот" в близост до кабел в Балтийско море. Кораб от така наречения руски "сенчест флот", обект на западни санкции, е извършил подозрителни маневри близо до електрически кабел, свързващ Полша и Швеция, заяви днес полският премиер Доналд Туск в социалната мрежа "Екс". "След..

публикувано на 21.05.25 в 19:59

Янка Такева получи почетното звание "Доктор хонорис кауза" на Югозападния университет в Благоевград

На тържествена церемония в Югозападния университет председателят на Синдиката на българските учители, Янка Такева, беше удостоена с почетното звание "Доктор хонорис кауза". Предложението за удостояване с почетното звание е на Факултета по педагогика и с единодушното решение на академичния съвет на университета. Председателят на СБУ Янка..

публикувано на 21.05.25 в 19:33

ЕП с процедура за сваляне имунитетите на Никола Минчев и още 4 евродепутати по искане на властите в Белгия

Председателката на Европейския парламент Роберта Мецола съобщи, че е получила искане за сваляне на имунитета на 5-ма евродепутати, сред които и българският от "Обнови Европа" Никола Минчев.  "Политико": Белгийските власти искат имунитетите на няколко евродепутати, един от тях е Никола Минчев Мецола направи съобщението не в началото на..

публикувано на 21.05.25 в 19:29