Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България с 252 медала от десетото издание на турнира по олимпийско таекуондо „Рамус София Оупън“

252 медала (80 златни, 71 сребърни и 101 бронзови) спечелиха българските състезатели в десетото издание на турнира по олимпийско таекуондо „Рамус София Оупън“ в различните класове, възрасти и категории.

В тазгодишното издание на един от най-силните турнири в Европа и в света участваха над 1100 спортисти от 10 държави.

Състезателят на клуба – домакин „Рамус“ Деан Божков беше обявен за най-добър състезател след като спечели титлите в категория 59 килограма при младежите и в категория 58 килограма при мъжете. До първото място от възпитаниците на Димитър Михайлов стигна и Йордан Колев в категория +87 килограма.


Със сребърни отличия при мъжете си тръгнаха и Огнян Начев от „Ахил“ в категория 68 килограма и Петър Николов от „S Team Taekwondo“ в категория 74 килограма.

При жените златото в категория 46 килограма грабна Светлана Илиева от „Класа София“, а на третото място стъпиха Михаела Георгиева – „Гладиатор“ и Анелия Асенова „Херея“ в категория 53 килограма, както и Елица Стефанова „Рамус“ и Мария Рикева „Гладиатор“ при 57-килограмовите.

В подреждането по медали при клубовете при мъжете и жените в клас А клуб „Рамус“ спечели надпреварата с 3 златни, едно сребърно и едно бронзово отличие. На второ място е клуб „Кондор“ с 2 златни, един сребърен и три бронзови медала, а трети са представителите на „Ахил“ с една титла, двама вицешампиони и един бронзов медалист.

Във възрастова група деца – шампион е клуб „Сунг ри“ от Ботевград с четири златни, два сребърни и два бронзови медала. Тройката допълват още два български клуба – „Турбо“ с 3 златни и две сребърни отличия и „Класа София“ с четири спечелени титли.

В състезанията клас Б (начинаещи спортисти) страната ни се поздрави с 30 златни, 39 сребърни и 60 бронзови медала.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Първата среща в Риека завърши 0:0.

Шампионска лига – Лудогорец срещу Риека в ефира на "Хоризонт"

Отборите на Лудогорец и Риека се изправят един срещу друг в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата в Разград е с начален час 20:30 часа. Главен съдия на сблъсъка ще бъде Джон Бийтън от Шотландия. Срещата може да проследите пряко по "Хоризонт".  В първата среща двата тима завършиха при резултат 0:0 на стадион "Руйевица"...

публикувано на 30.07.25 в 07:36

София Гарсия Стефанова е четвърта на ЕП по вдигане на тежести в Мадрид

С двубой от 189 килограма Мария Гарсия Стефанова се класира на четвърто място в категория до 77 килограма при девойките до 17 години на европейското първенство по вдигане на тежести в Мадрид за кадети и кадетки до 15 и до 17 години.  Българката направи шест успешни опита в състезанието, но нямаше как да се пребори с конкуренцията на трите медалистки,..

публикувано на 30.07.25 в 06:05
Радослав Гидженов

Гидженов с дебют в ШЛ, а пет отбора вече са в третия кръг на пресявките

Българският футболен съдия Радослав Гидженов дебютира в Шампионската лига и ръководи срещата-реванш от втория квалификационен кръг между Кайрат (Казахстан) и финландския КуПС, който домакините спечелиха с 3:0 и продължават напред. Гидженов показа шест жълти картона и един червен на резерва на домакините. Негови помощници бяха Мирослав Максимов и Петър..

публикувано на 30.07.25 в 06:01
Йоана Илиева.

Българките продължават битката за световната титла по фехтовка

Българският отбор на сабя жени в състав Олга Храмова, Йоана Илиева, Емма Нейкова и Вероника Василева ще спори утре за медалите на Световното първенство по фехтовка в Тбилиси (Грузия). Днес се проведоха предварителните кръгове на състезанието. В него 27 тима спориха за 16 места във втория ден на надпреварата, когато ще бъдат определени шампионките и..

публикувано на 29.07.25 в 21:23

Треньорът на Лудогорец разчита на домакинския фактор срещу Риека

Надявам се отборът да се представи по най-добрия начин по време на утрешния мач срещу Риека. Анализирахме първия мач, който играхме срещу тях, знаем какво точно трябва да подобрим. През цялата седмица работихме усилено върху това, каза на пресконференция по повод втората среща старши треньорът на Лудогорец Руи Мота. Първия двубой на стадион "Руйевица" в..

публикувано на 29.07.25 в 18:45

Монтана и Локомотив (Пловдив) си вкараха по гол

Монтана спечели първата си точка в елита на българското първенство по футбол, след като стигна до равенство 1:1 срещу Локомотив (Пловдив) като домакин в последен мач от втория кръг. На старта новаците загубиха с 0:5 гостуването си на Левски. Локомотив създаде първото положение в седмата минута, когато Франсиско Политино изведе Хуан Переа зад..

публикувано на 28.07.25 в 23:21

Добруджа обърна Славия във Варна

Добруджа победи Славия с 2:1 след обрат и постигна първата си победа от началото на първенството. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Богдан Костов получи директен червен картон в 25-ата минута. Двата гола за победителите отбеляза Лукас Кардозо. С успеха си добричлии имат 3 точки в актива си след една победа и една загуба, докато..

публикувано на 28.07.25 в 21:10