Украинските власти осъдиха посещението на руския президент в окупирания Мариупол. По-рано от Кремъл съобщиха за "спонтанна визита" в града на Владимир Путин, който вчера беше и в Крим.
Като връщане на престъпник на местопрестъплението оцениха в Киев визитата на Владимир Путин в Мариупол и го обвиниха в цинизъм. Напомниха и за международната заповед за арест срещу него.
"Докато страните от цивилизования свят искат ареста на "режисьора на войната", той, организаторът на убийствата на хиляди мариуполски семейства пристигна, за да се любува на развалините и на братските могили", написа в "Туитър" Михайло Подоляк, съветник на президента Зеленски. Същевременно изрази съмнения, че посещението наистина се е състояло.
"Международният престъпник Путин посети окупирания град Мариупол" нощем, "вероятно за да не види на дневна светлина града, убит от неговото "освобождение", написа в "Телеграм" украинската градска управа на Мариупол, който беше превзет от руските войски през май миналата година.
"Путин посети Мариупол през нощта, като крадец", добави украинското министерство на отбраната и изтъкна, че нощта му позволява да постави акцент върху онова, което иска да покаже.
По-рано от Кремъл съобщиха, че Путин е летял до Мариупол с хеликоптер, после с кола е посетил е няколко района и е говорил с жители.
Вчера руският президент посети Севастопол:"Българо-кипърска образователна дипломация – историко-географски паралели" e темата на форум, който ще се проведе днес в Никозия. Той е организиран от Съюза на българите в Кипър в рамките на националната програма на Министерството на образованието и науката "Неразказаните истории на българите". Проявата е и част от провежданите "Дни на..
Делегатите на извънредния Събор на Български лекарски съюз дадоха мандат на УС на БЛС за подписване на предстоящия Анекс към Националния рамков договор за Медицински дейности 2023-2025 г. Това съобщиха от организацията. Според лекарския съюз при настоящото ниво на финансиране е невъзможно да се постигне европейско качество на медицинската помощ,..
Трима предполагаеми ирански шпиони, задържани в Обединеното кралство, се явиха днес в съда по обвинения в нападения срещу журналисти, базирани на Острова, съобщи Би Би Си. Мустафа Сепахванд, на 39 г., Фархад Джавади Манеш, на 44 г., и Шапур Калехали Хани Нури, на 55 г., всички от Лондон, се явиха под стража в магистратския съд на Уестминстър...
"Добросъседските отношения между България и Турция и личните ни и професионални контакти с президента Ердоган са гаранция за опазването както на националните ни, така и външните европейски граници по начин, който е за пример. Това заявих по време на срещата си с турския президент Реджеп Тайип Ердоган в Истанбул. Сътрудничеството ни с Турция е..
Правителството ще осигури необходимото финансиране за отстраняването на проблем с преливниците на язовир Панчарево. Това съобщиха от правителствената пресслужба, като уточниха, че по указание на премиера Желязков е извършена спешна проверка след сигнал за теч от стената на язовир "Панчарево". Сигнал за теч от стената на язовир "Панчарево", Желязков..
БСП подкрепи въвеждането на еврото и обяви, че с участието си в управлението ще бъде гарант за запазване благосъстоянието на българските граждани. Това се казва в позиция на Националния съвет на БСП, приета на проведеното днес заседание. В нея се посочва още, че БСП разбира притесненията на българските граждани от покачване на цените..
Шествие в подкрепа на идеята за въвеждане в училищата на час по религия се проведе в София. Събитието беше под надслов "Добродетели и религия в училище" и започна с молебен, отслужен от българския патриарх и Софийски митрополит Даниил в храм-паметника "Св. Александър Невски". Привържениците на задължително обучение по "Добродетели и религия..
Включването на строителните материали в списъка на стоките с висок фискален риск предизвиква хаос в сектора . Беше много кратък срокът да се..
Заместник-директорът на ГДБОП старши комисар Боян Раев заяви пред БНР, че задържаните във Враца и околни села четирима млади мъже са набирали..
И днес София остава без наземен транспорт. Според синдикатите вчерашните преговори със столичния кмет са се провалили. Трети ден без наземен..