Прокуратурата е прекратила разследването за щадящите Covid тестове за ученици. Това обяви в профила си във "Фейсбук" бившият служебен министър на здравеопазването Стойчо Кацаров.
Разследването за евентуални нарушения при закупуването на тестовете започна в закритата миналия юли спецпрокуратура, но е било приключено с отказ от образуване на досъдебно производство от Софийската градска прокуратура. Това е станало още през януари, а това, че няма данни за извършено престъпление, е потвърдено и от прокурор от Софийската апелативна прокуратура.
Въпреки че случаят е от висок обществен интерес, държавното обвинение не дава информацията, че преписката е прекратена. Самият Кацаров е научил това след изрично запитване до Софийската градска прокуратура. Той настоява - както преди повече от година информациите от прокуратурата и Антикорупционната комисия са били оповестени публично и с подробности, така и сега да бъде съобщено официално, че Кацаров вече не е обект на разследване.
Две години продължи разследването на катастрофата край козлодуйското село Бутан, при която загинаха две момчета - на 12 и 15 години, а други две деца бяха ранени. За тежкия инцидент е обвинен 16-годишен младеж, шофирал без книжка и с висока скорост колата, в която са били загиналите и пострадалите младежи. Тежкият инцидент край село Бутан..
Обучение на пилоти на медицински хеликоптер се проведе в Сливен тази седмица. Това е и причината за зачестилите полети над града, съобщават от оперативната база на HEMS, в отговор на запитване на Общината. Трима нови пилоти са обучавани от италиански инструктор през последната седмица. Според информацията на HEMS, базата в Сливен е..
Украински изтребител МиГ-29 се разби на връщане от бойна мисия, пилотът загина, съобщи "Укринформ", като се позова на Военновъздушните сили на Украйна. Самолетът на майор Сергий Бондар се е разбил при заход за кацане. Причините и обстоятелствата за катастрофата се изясняват. Майк Помпео: Тръмп не трябва да възнаграждава Путин за агресията му в..
Експерти от екоинспекцията във Враца спасиха три птици от защитения вид "Ням лебед". Продължителното лятно засушаване постави под заплаха оцеляването на по-младите лебеди, които обитават водоемите край борованското село Добролево. В инспекцията е подаден сигнал, че в борованското село Добролево са забелязани лебеди. При проверка на място е..
"Тръмп не трябва да възнаграждава Путин за агресията му в Украйна. Приемането на незаконното заграбване на земи от Русия в Донецк и Луганск би било сигнал за диктаторите навсякъде, че си заслужава да се използва насилие", казва в статия във Файненшъл таймс“ бившият американски дъжавен секретар Майк Помпео . Седмица на усилия за мир без..
Правителството на Съединените щати ще придобие 10%-ен дял от акциите на американския производител на чипове "Интел". Американският министър на търговията Хауърд Лутник заяви, че обявеното споразумение "засилва лидерството на САЩ в полупроводниците и ще доведе както до икономически растеж, така и до осигуряване на технологичното предимство на..
До 200 хил. лева ще плати това лято "Кюстендилска вода" за ток за помпите, включени на кладенци по река Струма, за да се осигури нормално водоподаване за областния град и близките села, коментират експерти. Както БНР съобщи, вече близо месец, след като беше въведен режим за водата за три квартала в града и две села в южната индустриална зона,..
Чистка в Столична община явно има и смятам, че това е неетично. Явно не е на база работиш – не работиш, може би причината е, че си работил по..
" Тръмп в момента е по средата на една огромна глобална бизнес сделка, която стана възможна именно благодарение на войната в Украйна , обаче стигна до..
Фирмата, предлагаща парасейлинг, при който в Несебър загина 8-годишно момче, не е била проверявана за трудовите договори от Инспекцията по..