Европейските лидери се събират на заседание в Брюксел днес и утре, за да обсъдят ситуацията в Украйна и оказването на необходимата ѝ военна помощ. Президентът на страната Володимир Зеленски ще се включи дистанционно в началото на заседанието. Енергетиката, миграцията и развитието на вътрешния пазар са другите теми на заседанието.
В поканата до европейските лидери председателят на Европейския съвет Шарл Мишел припомня, че целта е ЕС да осигури на Украйна 1 милион 155-милиметрови снаряди в рамките на една година. Доставката им трябва да бъде част от общите заключения, които се очаква лидерите да приемат за страната, заяви дипломатически източник в Брюксел.
Мишел каза, че преди да стане това, ще трябва да се чуят изявленията на някои лидери и да се поговори с тях, така че да се направи всичко възможно да бъде избегнато редактирането на текста, приет от министрите на външните работи в понеделник.
По-късно президентът Румен Радев, който днес и утре ще представлява страната ни в Брюксел, каза, че България отказва да се присъедини към общите политики за оказване на военна помощ за Украйна.
Председателят Шарл Мишел разговаря с повече от 23-ма европейски лидери, инвестирахме много, за да няма поправки, подчерта дипломатическият източник. Не трябва да се допуска някои от тях да блокират другите, които искат да действат, добави източникът.
Лидерите ще разискват и въпроси, свързани с отговорността за военните действия, използването на замразените руски активи и обединяването на глобалната общност в подкрепа на основания на правила световен ред.
Окончателното решение на съда - 20 години затвор за Георги Семерджиев, който през лятото на 2022 година прегази с автомобила си две млади жени на столичния булевард "Черни връх". 20 г. затвор за Георги Семерджиев за зверското ПТП на "Черни връх", отнело два живота Върховният касационен съд изцяло потвърди както наложено му наказание, така и..
Екип от пътни полицаи и от Детска педагогическа стая направиха занимания в училища в Кюстендилско по безопасност на движението. Учениците, които преминаха обучение по проекта Детско полицейско управление, представиха наученото. Те показаха, че могат да се грижат за собствената си безопасност, за безопасността на приятелите си и могат да се справят..
Окръжният съд във Велико Търново остави в ареста 28-годишния шофьор от село Крушето, който причини катастрофата на 15 май през нощта на пътя Русе – Велико Търново. При инцидента край село Поликраище на място загинаха двама млади мъже, а жена е със средна телесна повреда. Повдигнатото обвинение е за причиняване на смърт по..
Премиерът Росен Желязков призова бюджетът на София да бъде приет. Той уточни, че правителството е отпуснало 15 млн. лева не за заплати, а като увеличение на субсидията за градския транспорт: Публикувано е постановлението за новите 15 млн. лева за градския транспорт на София Как може да се увеличат заплатите в градския транспорт от 1 април?..
Американският президент Доналд Тръмп е преценил погрешно влиянието си върху руския президент Владимир Путин, заяви германският министър на отбраната Борис Писториус, цитиран от Ройтерс. Коментарът на Писториус дойде, след като телефонният разговор между Тръмп и Путин не доведе до напредък в мирните преговори за Украйна, което подтикна Европа..
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев призова лидера на ГЕРБ Бойко Борисов "да се пенсионира". Коментарът беше по повод казаното по-рано днес от Борисов, че кметът на София Васил Терзиев трябва да се оттегли: Борисов посъветва Терзиев да подаде оставка, след като не може да си осигури мнозинство в СОС "Борисов да се..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..