В трите избирателни секции в посолството ни в Париж има оживление: макар да не се трупат опашки, избирателите очевидно са се активизирали. До обедните часове тук са гласували около 600 души. Вотът протича спокойно, организацията е добра. И трите секции са оборудвани за машинно гласуване, този път сънародниците ни имат избор между машината и хартиената бюлетина, като предпочитанията за машинния вот ясно надделяват.
Продължителните протести и стачка във Франция днес са в затишие и транспортът е редовен, така че няма затруднения за българските избиратели. По обед придвиждането и паркирането около посолството бяха леко затруднени от легендарния парижки маратон, чийто маршрут минава съвсем наблизо.
16 са избирателните секции във Франция. Париж и Ница обикновено събират най-много гласували.
Русия е изстреляла 14 балистични ракети по територията на Украйна тази нощ, като главната цел е била столицата Киев, обявиха днес украинските военновъздушни сили, цитирани от Ройтерс. Украинските ВВС допълниха, че руските сили са атакували и с 250 дрона с голям обсег. По-рано днес киевският кмет Виталий Кличко съобщи за комбинирана руска атака срещу..
" Моите деца са били още като много малки за първи път на празника на буквите пред Националната библиотека, едната ми дъщеря дори още като бебе сме я водили, сподели за БНР Зорница Христова, издател . За мен 24 май е специален ден , защото на него аз се усамотявах в книга с ръка, някъде тайно и започвах да общувам с други хора, с героите от..
Министерството на вътрешните работи води диалог със спедиторските фирми, като целта е те да не изпълняват поръчки за доставка на вейпове. По думите на министъра на вътрешните работи Даниел Митов, се прави всичко необходимо, за да се блокират поръчките от чужбина на подобни устройства. "Там се работи със спедиторите. Когато се поръчват такива..
"Изначално човешката душа е добра, а зло не съществува, това, което ние наричаме зло, то всъщност е липсата на добро, ако човек твори само добро, значи няма да има зло в света , каза за БНР отец Емил Паралингов от Пловдив , от храма "Света Параскева". На отец Емил е инициативата за книжарница "Паралингва", създател е на издателството за..
През седмицата в Испания беше представен дебютният роман "Керван за гарвани" на младата българска писателка Емине Садкъ . Книгата излиза за първи път извън България, в превод на испански език от Мария Вутова и издаден от Automática Editorial. Повече разказва кореспондентът ни Димитър Драганов. След три издания в България, последното от които..
Редица политици поздравиха българите за 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. В приветствие премиерът Росен Желязков отбелязва деня като символ на духовното величие на България и на непрекъснатия стремеж към знание, просвета и напредък. "На най-светлия български..
Над 80 процента от българите определят четенето на книги като важно. 43 на сто признават, че не са прочели нито една книга през последната година. Това показва проучване на социологическа агенция "Тренд", по поръчка на "24 часа", посветено на това колко и какво чете българинът. Изследването е направено между 12 и 18 май тази година чрез пряко..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
Фалшивите новини са за публиката без критично мислене, но критично мислене не се формира с еднопосочно подаване на информация . Това каза пред..