Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Костадин Костадинов: С малки крачки към голямата цел

"Възраждане" е единствената политическа организация, която не променя вижданията си. Която неотстъпчиво преследва целите си. Наложихме нов модел на политическо говорене. Хората искат политици, които казват това, което мислят, и правят това, което казват".

Това каза пред БНР лидерът на партия "Възраждане" Костадин Костадинов.

И подчерта, че партията се съобразява само с избирателите си, не ходи в посолства и не получава указания отвън.

"С нашето поведение връщаме доверието на българските граждани в политиката. Все пак на този етап успяваме да отворим очите на още 150 000 български граждани. Свободният човек е отговорен за своето бъдеще и не очаква друг да го спасява. Резултатът може да е още по-добър. С малки крачки към голямата цел. Тази вечер се случи поредната правилна стъпка в правилната посока... Бавно, но сигурно българският народ проглежда и освобождава съзнанието си от шлаката, натрупана за 33 години. На избори, докато България спечели".

В изборното студио на "Хоризонт" той посочи, че единственото правителство, което ще подкрепят, ще бъде правителство с мандат на "Възраждане".

"Готови сме да разговаряме с всички останали политически сили от уважение към техните избиратели… Американски политически експерименти няма как да подкрепим. Ако го направим, "Възраждане" ще изгуби своите избиратели".

Според него не е особена драма, ако няма редовно правителство. Разликата е, че няма да има парламент - институция, която заради "престъпната политика на народните представители в последните десетилетия" се е превърнала в такава с най-нисък рейтинг. 

Интервюто на Явор Стаматов с Костадин Костадинов можете да чуете в звуковия файл. 

По публикацията работи: Лозина Владимирова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

Георги Търлев от ПП-ДБ е новият кмет на пазарджишкото село Драгор

Георги Търлев от коалиция ПП-ДБ е новият кмет на пазарджишкото село Драгор, показва паралелното преброяване. Той печели със 100 гласа пред опонента си Асен Чавдаров от Земеделски народен съюз.  Изборният ден приключи без сигнали за нарушения, при избирателна активност от над 72 процента.  До извънредния вот се стигна след внезапната кончина на..

публикувано на 23.02.25 в 22:00
Външен изглед на болница

Състоянието на папа Франциск продължава да е критично

Пресслужбата на Ватикана обнови информацията за здравословното състояние на папа Франциск, което остава критично. Той е в болницата "Джемели" в Рим от 14 февруари, където му поставиха диагноза двустранна пневмония.  Папа Франциск е в болница заради полимикробна инфекция на дихателните пътища Състоянието на папа Франциск остава критично..

публикувано на 23.02.25 в 21:53
В спортната зала на Сандански пристигат първите секционни комисии с попълнените протоколи и изборните книжа.

Над 10 са жалбите и сигналите за нередности на вота за общински съветници в Сандански

Приключи изборният ден в Сандански, където хората гласуваха отново за общински съветници, след като изборите от редовния вот бяха касирани.  В Сандански днес се провеждат нови избори за общински съветници Финалната избирателна активност, отчетена от Общинската избирателна комисия е малко повече от 58 процента.  Над 10 са жалбите и..

публикувано на 23.02.25 в 21:22
Фридрих Мерц (в центъра) прави обръщение към поддръжници в партийната централа в Берлин, 23 февруари 2025 г.

Рекордна избирателна активност на изборите в Германия - 83%

Консерваторите от ХДС/ХСС  печелят предсрочните парламентарни избори  в Германия , но с 28,5 процента, което е по-слаб резултат от очакванията. Лидерът на ХДС Фридрих Мерц ще получи мандата за съставяне на правителство, но първите прогнозни резултати все още не дават яснота, каква коалиция ще управлява в Берлин. Екзитпол за вота в Германия:..

публикувано на 23.02.25 в 21:12
Росен Желязков

Желязков поздрави Мерц за "впечатляващата изборна победа"

Премиерът Росен Желязков поздрави в социалната мрежа Х  германските консерватори от ХДС/ХСС и лидерът Фридрих  Мерц за  "впечатляващата изборна победа". Екзитпол за вота в Германия: ХДС/ХСС-28,5%, АзГ-19,5%, ГСДП- 16,4% Министър-председателят посочва, че очаква с нетърпение задълбочаването на сътрудничеството между България и Германия като..

публикувано на 23.02.25 в 20:53
Стив Уиткоф

Уиткоф за споразумението за природните ресурси в Украйна: Очаквам да бъде подписано идната седмица

Началникът на офиса на украинския президент Володимир Зеленски Андрей Ермак заяви, че е провел нови и, по думите му, конструктивни преговори с високопоставени американски представители по въпроса за разработването на украинските полезни изкопаеми, предаде  Ройтерс. "Напредваме в работата. Това беше конструктивна дискусия", написа Ермак в..

публикувано на 23.02.25 в 20:39
Антонио Коща

Антонио Коща свиква извънредна среща на лидерите на страните от ЕС за Украйна

Председателят на Европейския съвет Антонио Коща свиква извънредна среща на лидерите на страните от Евросъюза след 11 дни. Темата е развоят на войната в Украйна и общата отбрана на континента.  Зеленски е готов да се оттегли, ако така се постигне мир В съобщение в мрежата Х Коща определи настоящия момент като "определящ" за европейската..

публикувано на 23.02.25 в 20:05