Искане за включване на България в конституционните промени в Република Северна Македония не е получено, нито е обсъждано между министъра на външните работи на Северна Македония Буяр Османи и министъра на външните работи на България Николай Милков, съобщиха снощи от министерството на външните работи в Скопие, предаде БТА.
Процесът на конституционни промени е вътрешен въпрос на Република Северна Македония, който като задължение е свързан с преговорите за присъединяване за членство в Европейския съюз. Очаква се парламентът на страната да вземе такова решение, суверенно и в съответствие с дългосрочните интереси на гражданите на Северна Македония, представени в парламента, и в този контекст няма възможност или политическа воля за включване на граждани и институции от чужбина, включително и от Република България. Такова искане нито е получено, нито е обсъждано между министрите Османи и Милков, пише в съобщението.
Северна Македония остава ангажирана с продължаването на политическия диалог с България, в духа на добросъседството и Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество, за което се надява новото българско правителство да бъде сформирано възможно най-скоро, се казва в съобщението на Министерството на външните работи в Северна Македония.
Испанските власти продължават разследването на тежкия пътен инцидент, отнел живота на звездата на "Ливърпул" и националния отбор на Португалия Диого Жота. Братът на 28-годишния футболист също е загинал при катастрофата рано тази сутрин в граничната провинция (между Испания и Португалия) Самора. Диого Жота загина в катастрофа Трагедията се е..
Местните власти в Одеса съобщиха за нова руска атака с балистична ракета по обед. Високопоставен руски военен пък загина при украинска атака в Курска област. Убитият е заместник-командващият Военноморските сили на Русия генерал-майор Михаил Гудков. Неофициални руски и украински Телеграм канали съобщиха, че той е загинал заедно с още..
Продължават гаранционните ремонти на фуги по АМ "Струма" в дните до четвъртък, съобщават от АПИ. Това се правеше от май и юни по ЛОТ-1, пуснат през 2013 год. и по ЛОТ-2, пуснат 2015 г. На 4 юли гаранционните ремонти на фугите ще се на съоръжението при 39-и км на магистралата, в посока София. В участъка движението ще се осъществява с повишено..
Жена шофьор в Градския транспорт на Варна е била нападната от агресивен пътник, който й ударил шамар , докато превозвала пътници по линия 148. Инцидентът е станал вчера. Жената има медицинско свидетелство за травмите и смята да съди насилника. Полицията съобщи, че той е на 35 години и досега няма криминални регистрации. Със спукано..
ЕС ще инвестира близо 37,5 млн. евро в изграждането и модернизирането на шест паркинга с общо 816 места за товарни автомобили в България, съобщи Европейската комисия. Съоръженията са разположени по протежение на транспортния коридор "Балтийско море – Черно море – Егейско море", част от основната европейска транспортна мрежа TEN-T...
Страната ни губи пари за култура заради погрешно и ненавременно внедряване на две европейски директиви. По тази причина ни е наложена глоба. Директивите са за авторски права, а сумата, която губим е в размер на 4 милиона лева . Това твърдят от сдружение "Филмаутор" и питат "дали има чадър над определени компании, които разпространяват..
В свищовското село Царевец започна международният фестивал "Фолклорен извор". БНР е медиен партньор на събитието. "Фолклорен извор" отново събира таланти от цяла България Днешният първи ден е посветен на националния конкурс за изпълнители "Старите песни на нов глас". Той се организира от сдружение "Фолклорен извор", Българското национално радио..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..
По това време на годината лъчите са слънцето са особено зареждащи и носят нова енергия към нас . Нещо ни кара да се усмихнем в такъв ден, да бъдем..