Фериботната връзка Кипър-Гърция се разширява това лято с включването в маршрута ѝ на второ пристанище на острова, което ще има положителен ефект върху туризма, бе обявено при официалното представяне на новата програма в понеделник. От днес започва продажбата на билети за втория сезон на морската пътническа линия, съобщиха от заместник-министерството на корабоплаването на Кипър.
Новата морска връзка от Ларнака до гръцкото пристанище Пирея е успех за Кипър и неговата икономика. Тя ще засили още повече туризма в града и в цялата страна, заявиха от заместник-министерствата на корабоплаването и на туризма и от общинското ръководство.
Фериботният маршрут Кипър - Гърция бе възстановен миналото лято след 21-годишно прекъсване само от пристанището в Лимасол.
Всичко е готово за втория сезон на експлоатация на морската пътническа линия, с подобрени и по-качествени услуги на кораба Daleela, увериха от компанията оператор.
Първият ферибот ще замине на 31 май от Лимасол, а последният от Пирея до Ларнака е на 1 септември. Ще бъдат извършени общо 22 двупосочни плавания.
От 8.00 ч. тази сутрин желаещите могат да правят резервации. Най-евтиният двупосочен билет за възрастни струва 68 евро.
Първият сезон на морската линия бе много успешен, като в 22 плавания са превозени над 7400 пътници и 2250 транспортни средства.
Ефектът на еврозоната и какъв е опитът на присъединените вече към нея държави е тема на национална дискусия, организирана от Икономическия и социален съвет на Република България. Припомням, че вчера министрите от Еврогрупата - т.е. от страните - членки на еврозоната, одобриха единодушно присъединяването на България към единната валута от 1..
Днес в Трявна ще бъдат открити Националните Славейкови празници. Най-значимото културно събитие за общността се провежда под патронажа на президента на България и продължава до неделя. Президентът на България ще открие Националните тържества в почит към духовното наследство на баща и син Славейкови в 18 часа днес. Трявна ще е домакин на..
Седмокласниците се явяват на национално външно оценяване по математика. Изпитът започва в 9:00 часа, а тестът съдържа общо 23 задачи. От тях 20 са с четири възможности за отговор, от които само един е правилен. Общо три от задачите са със свободен отговор, в който учениците трябва да опишат и аргументират изпълнението на определената задача,..
Очаква се министрите на икономиката и финансите от ЕС да одобрят на заседанието си в Люксембург вчерашната препоръка на държавите от еврозоната България да приеме еврото от 1-ви януари. Всички страни от еврозоната одобриха присъединяването на България За да бъде одобрена, препоръката трябва да има квалифицирано мнозинство на министрите..
Близо 4 години бизнесмен от Габрово води дело срещу Националната агенция за приходите с рекорден иск за 1 милиард лева . Мартин Стефанов твърди, че се разболял тежко в следствие на тормоз от проверяващите, след като бизнесът му бил на прицел и постоянни инспекции от Агенцията. Делото беше върнато от ВАС на Административния съд в Габрово за..
В Троян започва фестивал за улично изкуство, който ще продължи до неделя. В рамките на фестивала е и третото състезание за планинско бягане "Троян рън - по стъпките на Левски". Тридневният фестивал има и благотворителен характер и осигурява безплатни профилактични медицински прегледи за рак на гърдата. Те започват днес от 14.00 ч. на площад..
В Кипър започва да действа постоянна електронна система, чрез която пациентите ще могат да оценяват държавните болници и здравни центрове, съобщиха от Държавната организация за здравни услуги. Целта е чрез непрекъснатата обратна връзка от гражданите да се подобрят предоставяните услуги. До 7 дни след като са се лекували в държавни здравни заведения,..
Националната спортна академия "Васил Левски" ще приема студенти в специалността "Медицинска сестра" за трета поредна година . Интересът към тази..
" Нашата кожа запомня слънчевите изгаряния още от детството ни , след време, ако пак на същото място има изгаряне, става опасно, каза за "Нощен..
"Към настоящия момент назначените служители в болницата в Силистра са 505 души . Служителите, които са в пенсионна възраст, са 113 . Не ни достигат..