4
Днес в Министерския съвет е обявен Ден на отворените врата.
Премиерът Гълъб Донев посрещна първите желаещи да видят къде заседават министрите и къде работи министър-председателят. Досега сградата на "Дондуков" 1 не е отваряна за посещение на граждани.
Гълъб Донев разведе посетителите из голямата заседателна зала, партерния етаж, който впечатлява с визията си, заимствана от Рилския манастир. Разказа им за внушителните 10-метрови полилеи от чешки кристал от Бохемия, какъвто е използван в редица европейски дворци. В коридорите и залите на правителствената сграда посетителите разгледаха и картини на големи български творци, които могат да се видят само там, както и обновената постоянна изложба с част от подаръците, които през годините българските премиери са получавали от чуждестранните си гости.
Премиерът показа и работния си кабинет, а много от гражданите, предимно деца, седнаха в стола му.
"Хората, които работят тук", отговори дете, запитано какво най-много му харесва в Министерския съвет. И добави, че се е почувствало “много хубаво” в стола на премиера, но това не е предизвикало амбиция да стане политик, премиер
Майка каза, че е доволна от “радостта в очите на детето ми от това, че се намира в тази сграда, виждам, че забелязва красотата, украсата, картините, камъка, цялата архитектура”.
Вярвам, че България може да има открито и честно управление, каза Донев и допълни:
"Има смисъл в откритото и отворено управление. Вярвам, че тогава, когато властта се упражнява с мисъл и в полза за българските граждани, всичко ще бъде наред и България ще върви напред и нагоре. Благодаря на българските граждани, които проявяват интерес да влязат и да разгледат сградата на Министерски съвет. Виждате, че отвън опашката вече е доста голяма - над 1000 човека от ранни часове проявяват интерес да посетят сградата на властта".



Снимки: БТА
Конгресменът Марджъри Тейлър Грийн - една от най-влиятелните фигури сред крайната десница и дългогодишен съюзник на Доналд Тръмп - заяви, че напуска Конгреса. Във видеоизявление 51-годишната конгресменка от Джорджия Марджъри Тейлър Грийн заяви, че като член на Камарата на представителите винаги е представлявала обикновените американци,поради..
Лидерът на беларуската демократична опозиция в изгнание Светлана Тихановска бе тази седмица в Лондон, където изнесе беседа за бъдещето на Беларус в бъдеща мирна Европа. Тихановска е добре позната фигура на опозицията в Беларус. Тя създаде доста главоболия на Александър Лукашенко, когато се кандидатира за президентските избори през 2020..
Гърция води международните си отношения в съответствие с международното право и с уважение към държавите, заяви премиерът Кириакос Мицотакис в отговор на заплахите на Москва по повод подписания договор между Атина и Киев за съвместно производство на морски дронове. Говорителят на правителството Маринакис направи още по-остро изявление: “Не..
Мнозинството германци биха подкрепили програма за доброволна военна служба, показва проучване, поръчано от агенция ДПА. По-рано този месец коалицията на канцлера Фридрих Мерц се съгласи на реформа на военната служба, която първоначално ще се основава на доброволно участие. Съгласно плана всички 18-годишни мъже трябва да попълнят въпросници и да се явят..
Заграбването на замразени руски активи от страна на Тръмп поставя под съмнение заема на ЕС за Украйна. Брюксел е изненадан от плана на САЩ за съвместни инвестиционни фондове с Москва и Киев, пише "Файненшъл таймс". Представители на ЕС обещаха да продължат с плана за използване на замразени руски активи за заем от 140 милиарда евро за..
Президентът на Сърбия Александър Вучич отложи за пореден път решаването на проблема с петролната компания НИС, която от началото на октомври е под американски санкции, защото Русия има в нея дял от 56% – чрез "Газпром Нефт" и "Газпром". Сърбия чака американското финансово министерство да се произнесе по молбата ѝ да разреши НИС, включително..
Оперативният щаб на Измаилската районна държавна администрация в Одеска област съобщи във "Фейсбук“, че са пострадали двама души и са регистрирани щети по гражданската инфраструктура в Измаилски район след среднощната атака с дронове, "За пореден път районът ни беше подложен на масирано нападение. Въпреки ефективната работа на силите за..
Някои държави имат 75 поправки в Конституцията, ние имаме 75 погазвания на Конституцията. Това заяви пред БНР проф. Александър Маринов, социолог,..
Най-уязвими при високо запрашаване на въздуха са малките деца, възрастните хора , хората с хронични белодробни или сърдечносъдови заболявания,..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..