Тази нощ въздушна тревога беше обявена на територията на цяла Украйна. Официални лица в столицата Киев заявиха, че противовъздушната отбрана е свалила повече от 30 ракети и дронове, изстреляни от Русия.
Киевските военни власти написаха в Телеграм, че Русия е изстреляла едновременно дронове и крилати ракети.
Кметът на столицата Виталий Кличко, който по-рано съобщи за две отделни вълни от атаки, съобщи, че не е имало обаждания до спасителни служби.
Русия потвърди официално, че нейните военни са убили повече от 50 проукраински бойци при нападенията от украинска територия в граничната руска Белгородска област. Унищожени са били също така военно оборудване и бронирана техника, според официална информация от Москва.
Тази нощ няколко украински дрона са били свалени край руския град Курск. В местни канали в Телеграм малко преди това се появиха информации за взривове край железопътната линия и в района на близкото летище.
Междувременно в късното си видеообръщение украинският президент Володимир Зеленски коментира смъртта на две жени и 9-годишно дете при руски обстрел в Киев. Те опитали да се скрият в бомбоубежище, но вратата била затворена.
Зеленски беше категоричен, че ако местните власти не изпълняват задълженията си за осигуряване достъп на хората до укритията, виновните трябва да бъдат привлечени под отговорност.
Украинският държавен глава коментира и срещата на Европейската политическа общност в Молдова, с участието на над 40 европейски лидери, на която поиска от западните си съюзници яснота за бъдещето на страната му в НАТО и Европейския съюз.
"Готвим нови отбранителни решения за Украйна. Това се отнася и до противовъздушната отбрана, и до авиацията, и до нашето придвижване на терен. Подготвяме реално политическо съдържание за срещата на НАТО във Вилнюс, както и пакет от гаранции за сигурност за нашата страна по пътя ѝ към НАТО. Готвим среща на върха за постигане на мир на основата на украинската формула."
Туристическият ни бранш винаги е работил с евро . Това отбеляза пред БНР Константин Занков, предприемач и експерт в областта на туризма. Хотелиерите и ресторантьорите вече са готови с цените в единната европейска валута , обясни още той. "Може да има някои софтуерни технологични решения, които имат по-бавна адаптация, но браншът по..
Няма да се строи върху античния амфитеатър на Сердика в София, обеща в профила си във Фейсбук министърът на културата Мариан Бачев. Той допълва, че още от началото на мандата си работи за това амфитеатърът да бъде спасен, развит и превърнат в жива част от културния живот на столицата. "От над 20 години не са предприемани реални действия за..
Земетресение със сила 4,7 по Рихтер беше регистрирано на гръцкия полуостров Пелопонес. Няма пострадали. Властите направиха извънредно обръщение към туристи и жители в област Месиния. Да проявят изключително внимание поне следващите 24 часа и да следват препоръките на полицията. Епицентърът на земетресението е в близост до град Каламата,..
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен не е участвала в телефонния разговор с европейските лидери на американския президент Доналд Тръмп, в който е участвал и украинският лидер Володимир Зеленски. Тя обаче е била информирана от няколко ръководители, които са взели участие в този разговор. Това заяви говорителят на Комисията..
Собственикът на Симеоновския лифт - "Витоша ски“, е подал в Столичната община проект за възстановяване на лифта, съобщиха от администрацията на кмета Васил Терзиев. Защо не работи Симеоновският лифт? През пролетта Терзиев представи визия за Витоша и предупреди, че ако инвеститорът не изпълни първата стъпка - идеен проект до края на август..
"Всички видяхме скок на цените. Видяхме го в статистиката, излязоха и официалните органи, които го съобщиха". Това обясни пред БНР Стоян Панчев, Експертен клуб за икономика и политика. "Не трябва да сме изненадани, защото същото нещо стана в Хърватия през 2022 година, когато получиха тяхното "Да" за влизане в еврозоната ". Той..
Покачва се нивото на язовир "Среченска бара“. Падналите валежи в началото на седмицата доведоха до положителната промяна. Няма опасност от режим на селищата, ползващи вода за пиене от водоема. Нивото на "Среченска бара" започна да спада Язовир "Среченска бара“ е на почти 90% пълен. Максималният му обем е 15.5 милиона кубически метра..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Залесяване се предприема, ако липсва естествено възобновяване на растителността 3 години след пожара . Това каза пред БНР Тома Белев, бивш..