Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В ЕК няма получено уведомление за двете ни номинации за еврокомисар

Снимка: архив

В Европейската комисия няма получено уведомление от българските власти за двете номинации на еврокомисар, заяви говорителката на Комисията Дана Спинант. 

Тя припомни, че председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен е изпратила писмо до българските власти, в което е поискала две имена.

Спинант уточни, че е видяла двете номинации единствено в новините и заяви, че портфолиото ще бъде коментирано на следващия етап. 

Припомням, ПП ДБ издигнаха за своя кандидатура Даниел Лорер, а ГЕРБ - Илиана Иванова, която в момента е член на Европейската сметна палата. 


По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Причини и следствия от изборите в Европа през последните дни

Светът стана по-добър след важните избори в нашия регион, заяви кметът на Будапеща Гергей Карачон, приветствайки резултатите от изборите в Румъния, Полша и Хърватия.  "Огромно облекчение беше да видим екзитполовете и предварителните резултати от изборите, които сочат, че Никошор Дан ще бъде новият президент на Румъния. Кметът на Варшава Рафал..

публикувано на 24.05.25 в 14:05

Регистрира се засилен интерес на американски граждани за имоти в България и Гърция

Кореспонденти на гръцки медии съобщават от САЩ за засилен интерес на американски пенсионери към преместване в европейски страни. Посочва се, че има търсене и закупуване на имоти с цена до 100 хиляди долара в Солун и в Бургас. Тези места са предпочитани поради близост до морето, екологично чиста среда и сравнително добри цени за възможностите на..

публикувано на 24.05.25 в 14:00

Хиляди деца, учители и граждани се включиха в празничното шествие във Велико Търново

Във Велико Търново хиляди деца, учители и граждани се включиха в шествието за празника на буквите. Химикът Емануил Серафимов получи наградата "24 май" за най-изявен зрелостник. "Българското никога няма да угасне", посочи в празничното си слово кметът Даниел Панов. "Нека пазим, скъпи деца, езикa, българския. Нека пазим думите. Нека не..

публикувано на 24.05.25 в 13:53
Росен Желязков

Росен Желязков: S&P могат да повишат рейтинга, ако България стане член на еврозоната

Премиерът Росен Желязков отбелязва с публикация във "Фейсбук", че Международната рейтингова агенция S&P Global Ratings  е потвърдила дългосрочния и краткосрочния кредитен рейтинг на България в чуждестранна и местна валута 'BBB/A-2', с положителна перспектива пред рейтинга; S&P потвърди рейтинга на България и положителната перспектива..

публикувано на 24.05.25 в 13:38

Под звуците на "Върви, народе възродени" Силистра отбеляза 24 май

Под звуците на вечния всеучилищен химн "Върви, народе възродени" Силистра отбеляза празник на знанието, културата и духовността - 24 май. Със знамена и цветя шествието на учебните и културните институции премина тържествено по улиците на града. То беше водено по традиция от Градския духов оркестър. Денят започна с молебен в катедралния..

публикувано на 24.05.25 в 13:26

"Новини с добавена стойност" с г-н Балев: Направи си сам - проблеми за решаване

Бойко Борисов :  Съжалявам, че такъв подход избра Терзиев. Можеше да се обади… Това можеше още миналата седмица да го решиме в разбирателство. *** Отново съм удивен, отново съм смутен и развълнуван, все едно виждам азбуката за първи път. Бойко Борисов отрече да има пръст в спирането на софийския обществен транспорт, може и да е..

публикувано на 24.05.25 в 13:20

15 души са ранени при десетки нападения с балистични ракети и дронове по Киев

Русия извърши десетки нападения с дронове и балистични ракети по Киев тази нощ, които местните власти определят като най-мащабната комбинирана въздушна атака по украинската столица за трите години война. 15 души са ранени, има щети по няколко жилищни сгради. Военновъздушните сили на Украйна съобщиха, че тази нощ Русия е изстреляла 14..

публикувано на 24.05.25 в 13:12