Виктория Томова се класира за втория кръг на Уимбълдън.
Българската тенисистка елиминира на старта на най-големия турнир на трева в света поставената под номер 27 в схемата американка Бернарда Пера след 6:7(3), 6:3, 6:3 и 2 часа и 20 минути чисто игрово време.
Двубоят започна във вторник по обяд, но бе прекъснат в началото на втория сет при 1:0 гейма в полза на Томова заради дъжд.
При подновяването на играта в днешния ден двете си размениха по един бърз пробив, но след това българката направи нов такъв, за да дръпне с 5:3 гейма. Минути след това тя успя да спечели и втория сет, затваряйки го от втората си възможност.
В третия сет първата ракета на България при дамите поведе с 2:0 гейма, Пера изравни, но последва нов пробив за българката за 3:2. До края тя задържа преднината си и така за трети път след 2018 и 2022 година преминава старта на основната схема на "Уимбълдън".
В следащия кръг Томова ще срещне участващата с "уайлд кард" британка Кейти Боултър, която на старта на турнира победи в два сета австралийката Дария Савил. При нова победа 28-годишната българка ще се класира за третия кръг на турнир от Големия шлем за пръв път в своята кариера.
Младият талант на Барселона Ламин Ямал подписа нов договор, съобщиха от каталунския клуб. 17-годишният нападател сложи подписа си под контракт до лятото на 2031 година. Ламин Ямал имаше още година от споразумението си с Барселона, затова "синьо-червените" бързаха да го обвържат дългосрочно. През изминалия сезон, в който Барселона спечели титлата,..
Британецът Джак Дрейпър имаше трудности, но все пак успя да се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 5 в схемата при мъжете Дрейпър се справи с 3:6, 6:1, 6:4, 6:2 с италианеца Матиа Белучи, за да запише първа победа в кариерата си в основната схема на турнира в Париж. Дрейпър, който при предишните си..
Тази вечер от 22 ч. в полския град Вроцлав ще се изиграе финалът в третия по сила европейски клубен турнир – Лига на конференциите. Един срещу друг ще се изправят испанският Бетис и английският Челси. „Сините“ очаквано ще спорят за трофея, след като предварително бяха сочени за най-голям фаворит в надпреварата. Възпитаниците на Енцо Мареска ще играят в..
Кевин Пенев се класира за финала на земя при мъжете на Европейското първенство по спортна гимнастика в германския град Лайпциг. Така България ще има двама финалисти, след като вчера Валентина Георгиева се нареди сред най-добрите осем в пресявките на прескок при жените. Двата финала са на 30 май (петък). В квалификациите на земя Кевин Пенев е с девети..
Сърбинът Новак Джокович спечели за 21-ва поредна година мача си от първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Трикратният шампион на "Ролан Гарос", който търси своята 25-а титла в турнирите от Големия шлем, надигра с 6:3, 6:3, 6:3 американеца Макензи МакДоналд за час и 58 минути. Мачът в Париж започна на открит корт, но заради..
Шестнадесетият етап от Обиколката на Италия се оказа категорично най-интересният от началото на 108-мото издание на колоездачното състезание. Той бе спечелен от италианеца Кристиан Скарони от тима на Астана, а битката за "розовата фланелка", давана на най-добрия в генералното класиране", навлезе в напълно нова фаза, макар и мексиканецът Исак..
Радослав Гидженов беше назначен от Съдийската комисия на БФС да ръководи баража за класиране в турнира Лига на Конференциите между Арда и ЦСКА. "Битката за Европа" е в събота, 31 май, от 18:30 ч. в Кърджали - ще предаваме мача пряко по "Хоризонт". Помощници на Гидженов ще бъдат Мирослав Иванов и Иво Колев, а четвърти съдия Любослав Любомиров. За..
За първи път в историята националната ни светиня " История славянобългарска" от Паисий Хилендарски излиза на украински език . Преводът,..
Нямаме договорка за каквото и да било сливане и обединяване , ръководството на партията и Ахмед Доган са запознати с всички процеси. Това заяви пред..
Към паранормалното, както обикновено казвам в залите на нашите публични прожекции, ме заведе необяснимата ми симпатия към неизвестното и това,..