Президентът Володимир Зеленски заяви в петък, че украинците трябва да разберат, че Русия разполага всички възможни ресурси, за да спре силите на Киев да напредват в източната и южната част на страната.
"Всички трябва да разберем много ясно, възможно най-ясно, че руските сили в нашите южни и източни земи правят всичко възможно, за да спрат нашите войници“, посочи Зеленски в редовното си вечерно видеообръщение, след като председателства среща с висши командири, съобщава Ройтерс.
Според него руският президент Владимир Путин "инвестира всичко" в продължаващата пълномащабна инвазия.
Украинският лидер каза, че фокусът на Киев е да печели на фронтовата линия.
"Всеки хиляда метра напредване, всеки успех на всяка наша бойна бригада заслужава благодарност. Всички, които преминават в настъпление, всички, които отбиват вражески атаки, вършат страхотна работа и аз съм благодарен на всеки един от нашите воини", добави Зеленски.
Той също така приветства ангажиментите за сигурност на съюзниците от НАТО след срещата на върха в столицата на Литва.
Междувременно ръководителят на кабинета на украинския президент - Андрий Йермак каза пред репортери, че битките са трудни, но добави, че западните съюзници не оказват натиск върху Киев да напредва по-бързо.
"Днес не напредваме толкова бързо. Ако видим, че нещо не е наред, ще го кажем. Никой няма да разкрасява“, каза той.
Украйна призна в петък, че нейните войски напредват "не толкова бързо" в контранастъпление за отвоюване на територия в източната и южната част на страната от руските сили, посочва британското издание "Гардиън".
Пожарът, който избухна на границата между Пернишка и Софийска област е локализиран откъм Сливница. На място има булдозер, който прави просеки, за да се спре разпространението на огъня и откъм брезнишкото село Брусник. Огънят е изцяло в горска територия, като на места пожарът е върхов. Духа силен вятър, който често мени посоката си и..
Пожарът край кюстендилското село Ломница, който обхвана голяма площ с гори, храсти, овощни насаждения, вече е ограничен от три страни, а гасенето ще продължи до късно вечерта, каза БНР началникът на Регионалната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Светлин Георгиев. Пожар край кюстендилското село Ломница обхвана..
България ще финансира дяловото си участие в съвместното оръжейно предприятие в Сопот с германската компания "Райнметал" с дългосрочен и нисколихвен кредит. Това съобщи вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев по време на парламентарния блиц контрол. Като се позова на експертни оценки, Дончев каза, че ще бъдат нужни..
Европейската комисия глоби с 2,95 милиарда евро технологичния гигант Google за системно изкривяване на конкуренцията в сектора на рекламните технологии. Според разследването, компанията е използвала доминиращата си позиция, за да фаворизира своите услуги, включително рекламния сървър DFP и борсата AdX, за сметка на конкуренцията,..
Със заповед на заместник областния управител на Плевен Павлин Филовски се удължава до 1 октомври частичното бедствено положение в региона заради водната криза. Обявеното на 1 септември бедствено положение беше в сила до 8 септември включително, но с днешната заповед на заместник областния управител Павлин Филовски се удължава до 1 октомври...
Заместник-генералният секретар на НАТО Радмила Шекеринска ще посети България на 7 и 8 септември, съобщават от щаб-квартирата на Алианса. Оттам уточняват, че тя ще проведе редица двустранни срещи. Шекеринска ще посети войските от многонационалната бойна група на НАТО в базата им в Ново село и ще участва в ученията на Пакта за управление..
Възникнал днес следобед пожар край кюстендилското с. Ломница, обхваща голяма площ гора, храсти и овощни насаждения. Фронтът му се разраства, казаха за БНР кметове на засегнатите съседни села Мазарачево, Драговищица и Ломница. Ситуацията е тежка, каза и кметът на Кюстендил Огнян Атанасов. Общината е пратила две водоноски, има ангажиран и..
Лекар специализант по анестезиология с месечно възнаграждение в размер на 5 хиляди лева – за тази позиция, обявена от областната болница в Габрово, няма..
Има 6 цистерни по тон1 ние сме 3800 души в Брезник, свършва бързо – за час, хората се карат, има опашки. Така кризисната ситуация в града д-р..
Въпрос на чест е премиерът да поиска оставката на Атанас Зафиров, заяви пред БНР Ивайло Мирчев, депутат от ПП-ДБ. Борисов: Разликата между мен и..